Vieglatlētikas ziemas sezona noslēgsies Jelgavā

23.03.2023. Sporta servisa centrs

1. un 2. aprīlī Jelgavā notiks Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā mešanas disciplīnās, kas būs arī šīs ziemas noslēdzošās vieglatlētikas sacensības Latvijā.

Šķēpa un diska mešana notiks  Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, Jelgavā, bet vesera mešana – Jelgavas novada Platonē. Abas dienas sacensības sāksies pulksten 11. Skatītājiem ieeja – bez maksas.

 

Sportisti sacentīsies četrās vecuma grupās: U-16 (2008.–2009. gadā dzimušie zēni un meitenes), U-18 (2006.–2007. gadā dzimušie jaunieši un jaunietes), U-20 (2004.–2005. gadā dzimušie juniori un juniores) un pieaugušie (2003. gadā dzimuši un vecāki vīrieši un sievietes). Dalībnieku pieteikšanās noslēgsies 27. martā pulksten 12, bet, pēc Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneru aplēsēm, čempionātā startēs 5–10 pašmāju jaunie sportisti. "Vieglatlētiem, kuri startē daudzcīņā, šī ir laba iespēja uzlabot savas prasmes tieši mešanas disciplīnās, kas ir jāizmanto," norāda vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko. Vadošie vieglatlēti – Jelgavas Vieglatlētikas klubu pārstāvošie šķēpmetēji Krišjānis Suntažs un Gatis Čakšs un diska metēja Dace Šteinerte – šajās sacensībās startēt neplāno.

 

Saskaņā ar sacensību programmas projektu 1. aprīlī notiks diska mešana. Sacensības sāks U-16 vecuma meitenes, tad sekos U-16 grupas zēni, tālāk stafeti pārņems apvienotās U-20 un pieaugušo grupas sievietes un vīrieši, bet dienu noslēgs U-18 grupas jaunietes un jaunieši. Plānotais sacensību ilgums – apmēram līdz pulksten 17.30.

 

2. aprīlī sportisti sacentīsies šķēpa mešanā Jelgavā un vesera mešanā Platonē. Šķēpa mešanas starta kārtība pēc vecuma grupām būs tāda pati kā diska mešanā: sacensības iesāks U-16 vecuma meitenes un zēni, tālāk uz starta stāsies apvienotās U-20 un pieaugušo grupas sievietes un vīrieši, bet dienu noslēgs U-18 grupas jaunietes un jaunieši. Plānotais sacensību ilgums – apmēram līdz pulksten 17.30. Vesera mešanā starts sāksies pulksten 12, un vispirms sacentīsies U-16 un U-18 grupas jaunietes, pēc tam – šī paša vecuma jaunieši, bet sacensības noslēgs apvienotās U-20 un pieaugušo grupas sievietes un vīrieši. Plānotais sacensību ilgums – apmēram līdz pulksten 16.

 

Sacensības organizē Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Jelgavas Vieglatlētikas klubu un Jelgavas pašvaldības iestādi "Sporta servisa centrs".

 

 

Foto: Jana Leite

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies