Vislabākie rezultāti eksāmenos – svešvalodās

19.07.2021.

Jelgavas Izglītības pārvalde apkopojusi 12. klašu centralizēto eksāmenu rezultātus un turpina to analīzi. Jelgavnieku sniegums centralizētajā eksāmenā angļu, krievu un latviešu valodā ir līdzīgs vidējam rādītājam valstī, toties matemātikā – par gandrīz sešiem procentpunktiem zemāks, liecina Izglītības pārvaldes apkopotie dati.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, šajā mācību gadā vidusskolu beidzējiem bija jākārto tikai trīs obligātie centralizētie eksāmeni – svešvalodā, matemātikā un latviešu valodā, bet izvēles eksāmenu kārtošana nebija obligāta. Angļu valodas eksāmenu mūsu pilsētā kārtoja 477 jaunieši, un vidējais rezultāts ir 68 procenti (valstī – 66,8 procenti), krievu valodas eksāmenu pilsētā kārtoja 118 jaunieši, un vidējais vērtējums ir 76,5 procenti (valstī – 76,8), savukārt latviešu valodas eksāmenu Jelgavā kārtoja 610 jaunieši, un vidējais vērtējums ir 50,6 procenti (valstī – 51,3 ). Matemātikas eksāmenā piedalījās 634 jaunieši, un vidējais vērtējums ir 30,7 procenti (valstī – 36,3 procenti).

 

eksameni_2021-01.jpg

 

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza atzīst, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados grūtības jauniešiem sagādājis matemātikas eksāmens. "Iegūstot vidējo rezultātu, vērā tiek ņemts arī profesionālo vidusskolu audzēkņu sniegums eksāmenos, un mums pilsētā ir trīs profesionālās izglītības iestādes. Matemātikas eksāmenu šogad nenokārtoja 31 jaunietis," skaidro G.Auza, gan norādot, ka stabilu sniegumu matemātikā joprojām uzrāda Jelgavas 5. vidusskola, kurā šo eksāmenu kārtoja 27 jaunieši. Skolas vidējais vērtējums matemātikas eksāmenā ir 64,7 procenti. "Šobrīd ir jāanalizē eksāmenu saturs, lai saprastu, ko jaunieši attālinātajā mācību procesā ir apguvuši un kādu zināšanu viņiem tomēr pietrūkst," tā G.Auza.

 

Divpadsmitie pēc savas izvēles varēja kārtot papildu eksāmenus, un šo iespēju daļa pilsētas skolēnu izmantoja. Pārbaudījumu Latvijas un pasaules vēsturē kārtoja 72 skolēni, ķīmijā – 14 , fizikā – 40 , bioloģijā – 39. Zināšanu novērtējums bioloģijā Jelgavā ir 54,1 procents (valstī – 50,2 procenti), fizikā – 48,5 procenti (valstī – 48,8), ķīmijā – 55,3 procenti (valstī – 55,3), Latvijas un pasaules vēsturē – 26,9 procenti (valstī – 46).

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies