Visvairāk 9.–11. klašu skolēnu vasarā vēlas strādāt medicīnas iestādēs

13.05.2022. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs

Noslēgusies 9., 10. un 11. klašu skolēnu pieteikšanās vakancēm vasaras nodarbinātības programmā. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) saņēmis 230 pieteikumus uz 115 vietām. Visvairāk pieteikumu ir vakancēm, ko šovasar piedāvā ārstniecības iestādes, un visbiežāk skolēni izteikuši vēlmi strādāt jūlijā. Šonedēļ ZRKAC skolēniem sāk izsūtīt e-pastus, lai informētu par rezultātu un turpmāko rīcību. Plānots, ka rezultāti visiem skolēniem tiks paziņoti līdz 20. maijam, bet jau 6. jūnijā pirmie skolēni uzsāks darbu.

ZRKAC norāda, ka uz izsludinātajām darba vietām, iesniedzot pieteikumu, CV un motivācijas un plānotās karjeras attīstības aprakstu, pieteikušies 230 skolēni. Jāatgādina, ka vakancēm varēja pieteikties 9.–11. klašu skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri deklarēti Jelgavā un mācās vispārizglītojošā skolā.

 

Visvairāk pieteikumu saņemts no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – 84, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas – 56, Jelgavas 4. vidusskolas – 30. Pieprasītākais laiks darbam ir jūlijs – tajā vēlmi strādāt izteikuši 128 jaunieši. Salīdzinot skolēnu aktivitāti starp klašu grupām, aktīvākie bijuši devītklasnieki – no viņiem saņemti 96 pieteikumi.

 

Uzņēmēji kopumā šovasar piedāvā vairāk nekā 200 darba vietu, un pašvaldības nodarbinātības programmā šoreiz paredzētas 115 apmaksātas darba vietas. Daudzi uzņēmēji šajā nodarbinātības programmā piedalās atkārtoti, ļaujot skolēnam iegūt darba pieredzi un apgūt nepieciešamās darba prasmes un iemaņas, reizē veidojot izpratni par profesijām, veicinot karjeras attīstību. Pārstāvētās jomas ir dažādas: rūpniecība, ražošana, kultūra, medicīna, pirmsskolas izglītība, ēdināšana un citas.

 

"Skolēniem saistošākā ir medicīna, kultūras un izklaides pakalpojumi, kam seko tirdzniecība un ēdināšana. Visvairāk pieteikumu saņemts par Zemgales Veselības centra izsludinātajām vakancēm. Nedaudz mazāk – par Jelgavas poliklīnikas un Jelgavas slimnīcas piedāvātajām vakancēm. Tikpat liela interese bija par darba iespējām uzņēmumā "W&D", kas piedāvā fotopakalpojumus, SIA "Bambino atrakcijas", kas piedāvā dažādas atrakcijas un organizē pasākumus bērniem. Ievērojami mazāka interese un ne tik liela konkurence ir uz rūpniecības un ražošanas jomas uzņēmumu vakancēm," stāsta ZRKAC karjeras konsultante Līga Damberga, atzinīgi novērtējot to, ka skolēni izrāda interesi par vietējiem uzņēmējiem un vēlas iepazīt nozari, ar kuru nākotnē saista savu karjeru.

 

Ir noslēgusies skolēnu pieteikumu izvērtēšana, un līdz 20. maijam jaunieši tiks informēti par rezultātiem, lai sagatavotu nepieciešamo līgumu slēgšanai. Jau ar 6. jūniju daļa no skolēniem uzsāks darbu izvēlētajā darba vietā. Jāatgādina, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem drīkst būt nodarbināti sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī.

 

Jāpiebilst, ka darba devējiem Jelgavas pašvaldība nodrošinās finansējumu darba samaksai izglītojamajam pilnā apmērā (ieskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, uzņēmējdarbības riska valsts nodevu), kā arī kompensācijas izmaksai par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Finansējumā netiek iekļauti ar nodarbinātību saistītie transporta izdevumi. Kopumā Jelgavas pašvaldība apmaksās 115 darba vietas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies