Zinību dienas reidā pārbauda nepilngadīgos

02.09.2021. Pašvaldības policija

Sācies jaunais mācību gads. Zinību dienā, 1. septembrī, ar mērķi veikt nepilngadīgo personu likumpārkāpumu prevenciju un kontrolēt sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu Jelgavas Pašvaldības policija pastiprinātu uzmanību pievērsa jauniešiem un viņu pulcēšanās vietām. Reidā pārbaudītas 38 personas un konstatēti 20 pārkāpumi, kas saistīti ar nepilngadīgo smēķēšanu un alkohola lietošanu. Atsākoties mācībām, policija turpinās pastiprināti kontrolēt jauniešus.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna atzīst, ka līdz ar jaunā mācību gada sākšanos vakar pēcpusdienā un arī vakarā pilsētas ielās bija daudz vairāk jauniešu. "Reida mērķis bija veikt preventīvo darbu, lai pārliecinātos par sabiedrisko kārtību pilsētā un jauniešu uzvedību, par to, vai nepilngadīgie nesmēķē, nelieto alkoholu un uz ielas neatrodas nakts stundās," stāsta S.Matulēna.

 

Kopumā vakar pārbaudītas 38 personas, no tām četrām izteikts mutvārdu aizrādījums. Reida laikā nepilngadīgo jauniešu vidū konstatēti arī dažādi pārkāpumi. "Aizturētas divas nepilngadīgas personas par elektronisko smēķēšanas ierīču vai tabakas izstrādājumu glabāšanu, septiņi jaunieši par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, astoņi – par smēķēšanu," stāsta S.Matulēna, piebilstot, ka reida laikā arī divām pilngadīgām personām uzsākts administratīvā pārkāpuma process par nepilngadīgu personu iesaistīšanu alkoholisku dzērienu lietošanā, bet vienai pilngadīgai personai sastādīts lēmums par procesa uzsākšanu un soda piemērošanu par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies