"Biolars/Jelgava" izstājas no "Credit24" meistarlīgas

27.01.2021. Sporta servisa centrs

Vīriešu volejbola komanda "Biolars/Jelgava" pieņēmusi lēmumu izstāties no dalības "Credit24" meistarlīgā 2020./2021. gada sezonā.

Kluba menedžeris Andrejs Jamrovskis stāsta, ka kopš ierobežojumu ieviešanas sportā komanda nav aizvadījusi treniņus, jo saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem un Latvijas Volejbola federācijas noteiktajiem kritērijiem komanda neatbilda tam sportistu lokam, kas varētu turpināt trenēties un startēt sacensībās. Neskatoties uz to, ka ierobežojumi attiecībā uz sportu nav mazināti, pirms pusotras nedēļas Latvijas Volejbola federācija ar Jelgavas un Daugavpils klubiem sākusi sarunas par atgriešanos meistarlīgā. "Federācijas izvirzītos noteikumus nevaram izpildīt, tāpēc nolēmām pārtraukt dalību meistarlīgā. Viens no nosacījumiem bija atsākt spēles jau šajā nedēļas nogalē, dodot komandai sagatavošanās laiku vienu nedēļu, kas ir par maz. Mēs lūdzām vismaz divas nedēļas un bijām gatavi atsākt startus ar 6. februāri. Otrs nosacījums bija, ka līdz martam jāizspēlē visas nenotikušās spēles. Mums tādas ir astoņas, no kurām sešas – mājās. Daugavpils komandai bija 12 nenotikušas spēles, kuras fiziski nav iespējams aizvadīt mēneša laikā, tāpēc Daugavpils komanda pirmā pieņēma lēmumu pārtraukt dalību šīs sezonas meistarlīgā. Arī mēs sākām šaubīties, jo komandā spēlē cilvēki, kuri joprojām strādā klātienē un nevar atļauties doties uz spēli Igaunijā un pēc tam ievērot pašizolāciju. Bet pēdējais piliens bija prasība, ka mājas komandai jāsedz izmaksas par Covid-19 testiem viesu komandai. Mums februārī bija paredzētas sešas mājas spēles, bet klubam nav lieku sešu tūkstošu, lai segtu šīs izmaksas," situāciju skaidro A.Jamrovskis, uzsverot, ka pats galvenais arguments tomēr ir tas, ka komandai netika dots pietiekami daudz laika sagatavoties, bet riskēt ar cilvēku veselību tā nav gatava.

 

Tradicionāli Igaunijas-Latvijas-Lietuvas apvienotās līgas spēles tiek izspēlētas līdz martam, un tad notiek nacionālie čempionāti. Latvijas Volejbola federācija jau atcēla Latvijas Kausa izcīņu, kas bija  sākotnēji plānota 2020. gada decembrī, bet vēlāk jau pārcelta uz janvāra beigām. Savukārt par Latvijas čempionāta norisi konkrētas informācijas pagaidām nav.

 

"Biolars/Jelgava" 2020./2021. gada sezonā "Credit24" meistarlīgā aizvadījusi desmit spēles, izcīnot vienu uzvaru un piedzīvojot deviņus zaudējumus. Ar izcīnītiem pieciem punktiem komanda ierindojas kopvērtējuma tabulas 8. vietā desmit komandu konkurencē.

 

 

Foto: VK "Biolars/Jelgava"

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies