"Paaudžu stāsti" Vecpilsētas ielas svētkos

12.09.2019. Sabiedrības integrācijas pārvalde

14. septembrī no pulksten 12 Jelgavā, Vecpilsētas ielā, norisināsies Vecpilsētas ielas svētki tematisko akcentu liekot uz “Paaudžu stāstiem”. Šogad tematiskais akcents likts uz starppaaudžu saskarsmi– to cik sekmīgi varam savstarpēji sadarboties un pilnveidoties, nododot zināšanas un prasmes, kuras katra paaudze pārvalda vislabāk. Šīs mijiedarbības rezultātā ieguvēji ir visi. Neapšaubāmi, ka Vecpilsētas ielas svētki ik gadu akcentē uzmanību uz Vecpilsētas  kultūrvēsturiskās teritorijas saglabāšanu, tās attīstības perspektīvām un pastāvīgu šī teritorijas iekļaušanu pilsētas kopējā kultūras dzīvē.

Šogad Vecpilsētas ielas svētku viesus no pulksten 12 līdz 15 priecēs koncertprogramma “Paaudžu stāsti”, kas veidota kā paaudžu satikšanās dziesmā un dejā. Koncertā uzstāsies Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, Jelgavas Tirkīza kora ansamblis, popgrupa “Noslēpums”, senioru ansamblis “Vīzija un folkloras kopa “Dimzēns”, kā arī tautas deju ansamblis “Lielupe” un bērnu deju kolektīvs “Ieviņa”.

 

Untitled.png

 

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad interesenti, īpaši bērni, aicināti uz radošajām darbnīcām, kurās varēs ne tikai vērot seno amatu prasmes, bet arī paši pamēģināt kā tas darāms. Ikviens interesents varēs līdzdarboties aušanas, dabīgas dziju krāsošanas un keramikas radošajās darbnīcās kopā ar meistarēm no amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas “Austras raksti”  un “RadDoma”, iemēģināt savu roku stikla pūšanā, koka karošu grebšanā un metāla nagliņu kalšanā, kā arī senā krustdūriena izšūšanas mākslā.

 

Savukārt, pie Vecpilsētas ielas 14 ēkas, kur top Zemgales Restaurācijas centrs, varēs vērot vēsturiskā koka restaurāciju, ko sniegs “RERE Meistari” galdniecības un restaurācijas speciālisti, praktiski darboties trafaretu krāsošanas meistarklasē kopā ar “Caparol” un atklāt mākslas vēstures noslēpumus.

 

Vecpilsētas ielas svētku noskaņā labāk iejusties ļaus ne tikai dalība radošajās darbnīcās un iespēja iegādāties ko noderīgu nelielajā tirdziņā, bet arī iespēja nofotografēties pašam vai kopā ar draugiem, par piemiņu atstājot stilizētu Vecpilsētas ielas svētku 2019 foto.

 

Vecpilsētas ielas svētki Jelgavā tiek atzīmēti jau kopš 2013.gada, kad tos pirmo reizi organizēja Jelgavas Latviešu biedrība kopā ar biedrību “Vecpilsētas ielas kvartāls”, ar mērķi sniegt informāciju iedzīvotājiem par Vecpilsētas vēsturi, seno koka apbūvi, tās saglabāšanu un restaurāciju, kā arī ielas kvartāla attīstību nākotnē.

  

Tie, kuriem vēsture un senā koka apbūve ir sidrs lieta, laipni aicināti uz Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētajām ekskursijām “Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana” pulksten 12.15 un 13.15. Ekskursijas vadīs vēsturnieks un arheologs Andris Tomašūns. Interesentiem jāpiesakās iepriekš pa tālruni 63005447, jo vietu skaits ir ierobežots (25 cilvēki grupā). Pulcēšanās ekskursijām pie ēkas Vecpilsētas ielā 14.

 

Pilsētniekiem jārēķinās ar to, ka 14.septembrī Vecpilsētas iela tiks slēgta transporta kustībai laika posmā no pulksten 8 līdz 17.

 

Untitled.png

 

Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru.

 

Atbalsta: JPPI „Kultūra”,  JPPI “Pilsētsaimniecība”, SIA “RERE Meistari”.

Ziņu sagatavoja

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies