"Spīdolieši" pie ugunskura piemin barikāžu laiku

20.01.2022.

Dziedot "Daugav' abas malas", "Pūt, vējiņi", "Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas" un uzklausot barikāžu dalībnieku atmiņu stāstus, šorīt pie ugunskura Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas pagalmā godināti 1991. gada barikāžu dalībnieki.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija ik gadu janvārī, pieminot 1991. gada barikādes, pie kopīga ugunskura pārrunā tālaika notikumus, tādējādi dzīvu uzturot garu, kas nu jau pirms 31 gada valdīja Rīgā, kad pašaizliedzīgi cilvēki nosargāja Latvijas valsts izvēlēto neatkarības atjaunošanas ceļu. "Esam atjaunotās valsts neatkarības laika skola. Ja pirms 31 gada mūsu vecāki un vecvecāki nebūtu braukuši aizstāvēt Latvijas neatkarību, mūsu skolas varbūt nemaz nebūtu. Pateicībā par dalībnieku pašaizliedzīgo rīcību uzturam spēkā tradīciju barikāžu atceres dienā sanākt kopā, iekurt ugunskuru, dziedāt patriotiskas dziesmas un uzklausīt atmiņu stāstus. Barikāžu atceres pasākums ir dzīvās vēstures notikums. Ir svarīgi jauniešos uzturēt tradīciju sanākt kopā neatkarīgi no laikapstākļiem, iekurt vienotības ugunskuru un padomāt par brīvību, lai tad, kad barikāžu laika aculiecinieku vairs nebūs, nākamās paaudzes turpinātu stāstīt brīvības stāstu un sargāt nenovērtējamo – valsts neatkarību," uzsver Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Indra Soika-Dreimane.

 

Piedalīties atceres pasākumā skolas jaunieši ik gadu aicina arī barikāžu dalībniekus, lai uzklausītu viņu atmiņu stāstus par 1991. gada janvāra notikumiem. Šogad uzaicinātie cilvēki novērtēja, ka Spīdolas skola joprojām uztur dzīvu šo tradīciju un ik gadu 20. janvārī pie skolas kur ugunskuru, tādējādi izrādot cieņu barikāžu dalībniekiem. Tāpat barikāžu dalībnieki aicināja jauniešus novērtēt brīvību, kas viņiem dota, aizdomāties, kāda ir bijusi tās cena, un pārdomāt, vai viņi būtu gatavi doties uz barikādēm.

 

Šodien, 20. janvārī, tiek atzīmēta 1991. gada barikāžu aizstāvju diena - pagājis 31 gads, kopš viena no atmodas laika izšķirīgajiem brīžiem, kad 1990. gada 4. maija Neatkarības deklarācijas iesāktais ceļš uz valstisko neatkarību un tautas griba to īstenot tika pārbaudīta ar padomju militāro spiedienu. Barikāžu dalībnieku vidū bija arī daudzi jelgavnieki – viņi devās uz Rīgu kopā ar kolēģiem, draugiem un arī individuāli.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies