16. augustā Jelgavas lidlaukā notiks starptautiskas ugunsdzēsēju mācības

14.08.2019.

Piektdien, 16. augustā, pulksten 11 Jelgavas lidlauka teritorijā notiks starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības, kurās piedalīsies Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departaments un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes.

Mācību scenārijs paredz, ka Jelgavas lidlauka teritorijā izceļas plašs sausās zāles, krūmāju un meža ugunsgrēks, kura dzēšanā ir jāiesaista apjomīgi ugunsdzēsēju glābēju, tehnikas un aprīkojuma resursi. Šajās mācībās pirmo reizi tiks izmēģināti jauniegādātie kvadricikli ar dzēšanas iekārtām.

 

Mācībās piedalīsies Šauļu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārvaldes, Jelgavas, Dobeles, Tukuma, Bauskas un Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji glābēji. Praktisko mācību mērķis ir ne tikai praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, bet arī pārbaudīt jauno kvadriciklu ar dzēšanas iekārtu tehniskās iespējas, kā arī attīstīt sadarbību ar Lietuvas ugunsdzēsējiem glābējiem.

 

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās Jelgavas lidlauka teritorijā un uz Driksas upes. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

 

Praktiskās mācības norisināsies Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta "Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus" (DERMR, LLI-232) gaitā.

 

Foto: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies