17. sportiskā apņemšanās: "Adventes kalendārs jeb Jelgavas ziemas rogainings"

23.11.2021. Sporta servisa centrs

Šā gada 17. sportiskā apņemšanās būs "Adventes kalendārs jeb Jelgavas ziemas rogainings", kas notiks no 3. līdz 5. decembrim. Dalībnieku reģistrācija noslēgsies 2. decembrī pulksten 20, bet, lai saņemtu karti papīra formātā, jāpiereģistrējas līdz 1. decembrim.

Interesenti laikā no 3. decembra pulksten 10  līdz 5. decembra pulksten 21 aicināti individuāli piedalīties treniņsacensībās ziemas rogainingā, kas notiks, ievērojot spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības. "Tas ir adventes laiks un rogainingā princips ir līdzīgs kā adventes kalendārā – ja tur atver lodziņu un saņem pārsteigumu, tad rogainingā atrod kontrolpunktu un balvā saņem punktus," ieskicē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" direktora vietniece Maija Actiņa.
 

Dalībnieki tiks sadalīti vairākās vecuma grupās:

  • jaunieši (zēni, kuri vēl nav sasnieguši 19 gadu vecumu),
  • jaunietes (meitenes, kuras vēl nav sasniegušas 19 gadu vecumu),
  • vīrieši 19+ (vīrieši, kuri  ir 19–39 gadus veci),
  • sievietes 19+ (sievietes, kuras ir 19–39 gadus vecas),
  • vīrieši 40+ (vīrieši, kuri  ir 40–59 gadus veci),
  • sievietes 40+ (sievietes, kuras  ir 40–59 gadus vecas),
  • vīrieši 60+ (vīrieši, kuri  ir sasnieguši 60 gadu vecumu un vecāki),
  • sievietes 60+ (sievietes, kuras ir sasniegušas 60 gadu vecumu un vecākas).

Dalībnieku vecums tiek noteikts uz 2021. gada 3. decembri.

 

Pieteikšanās sacensībām mājaslapā www.rogaining.lv noslēgsies 2. decembrī pulksten 20. Reģistrējoties līdz 1. decembrim, iespējams pieteikties kartei papīra formātā – to varēs paņemt norādītā vietā. Pārējie dalībnieki karti saņems e-pastā, ko būs norādījuši reģistrējoties. Iziet maršrutu dalībnieki varēs paša izvēlētā laikā norādītajā laika intervālā. Dalība aktivitātē ir bez maksas.

 

Dalībnieku personas dati, piemēram, vārds, uzvārds, fotogrāfijas, tiks apstrādāti nolūkā īstenot aktivitāti, informēt sabiedrību par tās norisi un veicināt interesi par fiziskām aktivitātēm. Personas datu apstrāde notiks pasākuma norises un publicitātes laikā. Pēc pasākuma noslēguma personas dati, izņemot publicitātes foto, tiks neatgriezeniski dzēsti. Reģistrējoties dalībnieks apliecina, ka ir iepazinies ar aktivitātes nosacījumiem, tai skaitā personas datu apstrādes noteikumiem, un sniedz piekrišanu dalībnieka personas datu apstrādei.


Katram dalībniekam nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar ielādētu aplikāciju Qrenteerings, jo kontrolpunktos būs nepieciešams nolasīt QR kodus. Sacensību dalībnieka pienākums ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai būtu redzams diennakts tumšajā laikā. Tāpat dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Uzvarēs dalībnieks, kurš būs savācis visvairāk punktu. Ja punktu skaits dalībniekiem būs vienāds, tad uzvarēs tas, kurš šo summu savācis īsākā laikā. Kontrollaiks – 3 stundas. Pārsniedzot kontrollaiku, par katru (nepilnu) minūti tiks atņemts viens punkts. Maksimālais pieļaujamais kontrollaika pārsniegums – 30 minūtes.

 

Rezultāti tiks publicēti mājaslapā www.rogaining.lv un www.alnis.id.lv. Katrā no dienām būs redzams finišējušo dalībnieku saraksts, sakārtots pēc iegūto punktu daudzuma, bet pilnie rezultāti būs pieejami 6. decembrī. Apbalvoti tiks pirmie trīs dalībnieki katrā grupā.

 

Sportiskā apņemšanās "Adventes kalendārs" ir iniciatīvu cikla "Būšu aktīvs" pasākums, ko rīko Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs" sadarbībā ar biedrību "Orientēšanās klubs Alnis". Šis cikls ir veltīts "Sporta servisa centra" 20. gadadienai, un tas paredz  visa gada laikā piedāvāt iedzīvotājiem 20 dažādas sportiskas aktivitātes. Informācija par iniciatīvu ciklu pieejama mājaslapas www.jelgava.lv "Sporta servisa centra" sadaļā, iestādes sociālo tīklu kontos un Facebook grupā "Jelgava sporto".

 

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs" dibināta 2001. gada 2. augustā.

 

 

Foto: Pixabay.com

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies