524 skolēni par teicamām sekmēm saņem pašvaldības naudas balvu

03.06.2020.

Šonedēļ Jelgavas izglītības iestādēs, ievērojot drošības pasākumus, 7.–12. klašu skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem, kuru gada vidējā atzīme nav zemāka par 8,5 ballēm, pasniedz Izglītības kvalitātes balvu. Pavisam balvu saņems 524 skolēni, kas ir par 112 vairāk nekā pagājušajā mācību gadā. Tāpat šonedēļ skolās individuāli pasniedz Pateicības rakstu tiem 87 skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem, kuri šajā mācību gadā guvuši panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs.

Izglītības kvalitātes balvu – 75 eiro – pamatskolas klašu grupā šogad saņem 315 skolēni, vidusskolas un profesionālo iestāžu grupā – 209 jaunieši.

 

Izglītības kvalitātes balva otrdien pasniegta Jelgavas Valsts ģimnāzijas teicamniekiem. 11. un 12. klašu skolēnus ar augstiem sasniegumiem mācībās sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, paužot gandarījumu, ka pašvaldības naudas balvas saņēmēju skaits ar katru gadu pieaug.

 

Jau piekto un līdz ar skolas absolvēšanu arī pēdējo reizi Jelgavas pašvaldības naudas balvu saņēma Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Miks Kristers Krūmiņš. Viņa vidējā atzīme ir 8,92 balles. "Uzskatu, ka mācības, tas ir ieguldījums manā nākotnē – noderēs gan studijās, gan arī dzīvē. Tāpēc arī cenšos, bet stipendija ir kā papildu motivācija darīt visu vēl labāk," saka Miks Kristers, papildinot, ka viņam vislabāk padodas ekonomika un ģeogrāfija. Jaunietis pēc vidusskolas nolēmis studēt biznesu un ekonomiku Rīgas Stradiņa universitātē. "Es vienmēr cenšos sasniegt maksimumu, un tas attiecas arī uz mācībām, ko sev esmu izvirzījusi par prioritāti. Pārējās nodarbes ir pakārtotas. Šajā mācību gadā man ir iepatikusies bioloģija un aizvien nopietnāk sāku apsvērt domu pēc vidusskolas studēt medicīnu. Es patiesi ceru, ka septembrī mēs varēsim atgriezties skolā un turpināt mācības klātienē," saka naudas balvas saņēmēja, Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēkne Evelīna Stagiša. Viņa šo mācību gadu noslēgusi ar vidējo atzīmi 9,47 balles.  

 

Ar augstāko vidējo vērtējumu, kas ir 9,77 balles, šo mācību gadu noslēgusi Jelgavas 5. vidusskolas 12. klases skolniece Vasiļisa Kotova. Savukārt ar vidējo vērtējumu 9,75 balles gadu noslēgusi Jelgavas 5. vidusskolas 8. klases skolniece Ada Šalajeva, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks Toms Andris Putniņš un Jelgavas tehnikuma 4. kursa audzēknis Mareks Kaļinko. 

 

Izglītības kvalitātes balva iedibināta 2015. gadā, un skolēnu, kuri to saņem, skaitam ir tendence augt: 2015. gadā tie bija 134 jaunieši, 2016. gadā – 251, 2017. gadā – 313, 2018. gadā – 377, pērn – 412, bet šogad – jau 524.

 

Par augstiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs šonedēļ skolās skolēniem tiek pasniegta arī Jelgavas pašvaldības balva izglītībā – Pateicības raksts un dāvana ar pilsētas simboliku. To šajā mācību gadā saņem 87 skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. Paldies teikts arī 58 pedagogiem, kuri virzījuši skolēnus uz panākumiem. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies