Aleksandra Avdejeva kausu izcīna smaiļotājs Vilde

02.05.2022. Sporta servisa centrs

1. maijā Jelgavā notika Pavasara kauss, Latvijas čempionāts garajās distancēs un Aleksandra Avdejeva balvas izcīņa smaiļošanā un kanoe airēšanā. Jelgavnieki tika pie četriem čempiona tituliem, savukārt A.Avdejeva kausu izcīnīja OC "Limbaži" smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde.

Pēc divu gadu pārtraukuma 1. maijā Lielupē atkal pulcējās smaiļotāji un kanoe airētāji, šoreiz no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas (sportisti, kuri šobrīd uzturas Latvijā un Igaunijā). Viņi sacentās sešās vecuma grupās: zēni/meitenes (2008.2010. gadā dzimušie), jaunieši/jaunietes (2006.2007. gadā dzimušie), juniori/juniores (2004.2005. gadā dzimušie), vīrieši/sievietes (2003. gadā dzimušie un vecāki), veterāni/veterānes līdz 50 gadu vecumam, veterāni/veterānes no 51 gada vecuma.

 

Sacensības norisinājās Lielupē starp auto un dzelzceļa tiltiem. Vīrieši un juniori airēja 4800 metrus (trīs apļus), sievietes, juniores, jaunieši un zēni – 3200 metrus (divus apļus), jaunietes, meitenes, veterāni – 1600 metrus (vienu apli).

 

Jelgavas sportisti izcīnīja četras zelta, astoņas sudraba un četras bronzas medaļas. Par čempioni juniorēm kļuva smaiļotāja Melānija Čamane no Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS), kanoe airētājs Ritvars Veilands veterānu grupā līdz 50 gadiem (klubs "KC"), smaiļotāja Jeļena Kuraša veterānēm līdz 50 gadiem (klubs "KC") un kanoe airētājs Mihails Solovejs zēniem (Jelgavas BJSS).

 

Sudraba medaļu izcīnīja kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš vīriešu konkurencē (Jelgavas BJSS), smaiļotāja Katrīna Smiltniece sieviešu konkurencē (Jelgavas BJSS), smaiļotājs Jānis Āboliņš veterānu grupā no 51 gada vecuma (klubs "KC"), smaiļotāja Ilona Aleksandroviča veterānos līdz 50 gadu vecumam (klubs "KC"), smaiļotājs Kristiāns Lauris jauniešu konkurencē (Jelgavas BJSS), kanoe airētājs Daniels Feofanovs jauniešu konkurencē (Jelgavas BJSS), kanoe airētāja Aleksandra Počtarenko meiteņu un jauniešu open grupā (Jelgavas BJSS), kanoe airētājs Nils Skuja zēnu grupā (Jelgavas BJSS).

 

Bronzas medaļa kanoe airētājam Nilam Mediņam vīriešu konkurencē (Jelgavas BJSS), smaiļotājam Vasīlijam Rumam veterānu grupā no 51 gada vecuma (klubs "KC"), kanoe airētājai i Misčenkovai meiteņu un jauniešu open grupā (Jelgavas BJSS) un kanoe airētājam Vadimam Žavoronkovam zēnu grupā (Jelgavas BJSS).

 

Tradīcija ir arī tā, ka 1, maija sacensībās Jelgavā tiek izcīnīts ceļojošais Aleksandra Avdejeva kauss. Tas tiek pasniegts ātrākajam smaiļotājam vīriešu grupā. Šogad kausu izcīnīja Aldis Artūrs Vilde no OC "Limbaži". "Garās distances nav īsti mans – mana galvenā distance ir 500 metri –, bet piedalīties sezonas atklāšanas sacensībās mājās, Jelgavā, ir jau tradīcija. Arī Aleksandra Avdejeva balvu gribu izcīnīt, īpaši tāpēc, ka jelgavnieki to nav ieguvuši jau labu laiku. Domāju, pēc gada, diviem balva būs mana," Jelgavas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Jelgavas BJSS smaiļotājs Kārlis Dumpis. Jāpiebilst, ka pēdējoreiz A.Avdejeva balva Jelgavā palika 2014. gadā, kad to izcīnīja Marks Ozolinkevičs.

 

A.Avdejevs (dzimis 1956. gadā) ir viens no titulētākajiem Jelgavas smaiļotājiem. Viņš ir četrkārtējs pasaules čempions 10 000 metru distancē, kā arī startējis 1980. gada olimpiskajās spēlēs.

 

Jāpiebilst, ka šogad aprit 65 gadi, kopš Jelgavā nodarbojas ar smaiļošanu un kanoe airēšanu.

 

Sacensības organizēja Jelgavas smaiļošanas un kanoe airēšanas sporta klubs "KC" sadarbībā ar "Sporta servisa centru" un Latvijas Kanoe federāciju.

 

Foto: Jelgava.lv, Eva Mellēna

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies