Apceļo Latviju ar velosipēdu!

30.04.2020.

Mudinot vasaru pavadīt aktīvi, reizē iepazīstot Latviju, iedzīvotāji aicināti individuāli, divatā vai ar ģimeni piedalīties jelgavnieces Zanes Gravas rīkotajās velo ceļotāju sacensībās "Latvijas velo vasara 2020". Sacensībām, kurās ar velosipēdu jāapmeklē kontrolpunkti kādā no 119 Latvijas novadiem un pilsētām, starts tiks dots 1. maijā.

Sacensību "Latvijas velo vasara" mērķis ir popularizēt pārvietošanos ar velosipēdu, parādīt, cik interesanti var pavadīt brīvo laiku kopā ar ģimeni un individuāli, iepazīstot Latvijas skaistākās vietas un draudzīgākos cilvēkus, vietējos mājražotājus, māksliniekus, izpētot dažādus vēsturiskus notikumus.

 

Jelgavniece ceļojuma spēles organizatore un gide Z.Grava stāsta, ka par kontrolpunktu kartes pamatu tiek ņemts šā brīža Latvijas administratīvais teritorijas iedalījums – deviņas republikas pilsētas, tostarp Jelgava, un 110 novadi. "Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem ar velosipēdu jādodas uz kādu no šīm pašvaldībām un jāveido fotoatskaite, iemūžinot pašvaldības ēku (pilsētas vai novada dome), pasta nodaļu, vietējo tūrisma informācijas centru, ceļa zīmi vai robežzīmi ar pilsētas vai novada nosaukumu, kā arī pašam jābūt acīgam un jāatrod konkrētās vietas nosaukums mākslinieciskā noformējumā. Piemēram, Jelgavā tie varētu būt baltie Jelgavas burti Pasta salā," skaidro Z.Grava, papildinot, ka no šīm fotogrāfijām pēc tam ir jāizveido kolāža un jāiesūta organizatoriem. Par to tiks piešķirti punkti.

 

Papildus obligātajam uzdevumam ikvienam ir iespēja piedalīties papilduzdevumos, iemūžinot interesantas vietas vai arī radoši apspēlējot dažādus teicienus, ko sasaista ar konkrētu vietu vai lietu tajā pašvaldībā, kur viesojas. Piemēram, "Mūžu dzīvo, mūžu mācies" foto var būt iemūžināta kāda izglītības iestāde, "Veselā miesā, vesels gars" – vieta, kur notiek sportiskas aktivitātes. Ar precīzu uzdevumu klāstu, kā arī nolikumu var iepazīties "Latvijas velo vasaras" blogā velovasara2020.blogspot.com.

 

Velo ceļotāju sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, startējot individuāli, divatā vai ar ģimeni. Protams, kopā ar ģimenes locekļiem drīkst braukt arī jaunāki bērni, taču reģistrēties, veicot dalības maksu, drīkst tikai pieaugušie.

 

Sacensību dalībniekiem jābūt nodrošinātiem ar ierīci fotografēšanai, mobilo telefonu, kurā lejupielādēta endomondo.com aplikācija, un jābūt reģistrētam izaicinājumā "Velo vasara 2020".

 

Dalības maksa par pieciem mēnešiem ir 15 eiro vai 3 eiro par katru mēnesi. Līdzekļi tiks izmantoti sacensību organizēšanai, diplomu un medaļu izgatavošanai, videosižetu veidošanai/reklāmai. Plānots, ka finišējušajiem dalībniekiem, kuri būs sakrājuši vismaz 3000 punktu, tiks pasniegta medaļa par piedalīšanos, bet kopvērtējumā tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji.

 

Pirmie dalībnieki ceļā aicināti doties jau 1. maijā pulksten 9. Velo ceļotāju spēle norisināsies līdz 30. septembra pulksten 23.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies