Ar Dzejnieka kurpēm kājās Jelgavā iesoļo Dzejas dienas

10.09.2019. Jelgavas pilsētas bibliotēka

Ar plašu un aizraujošu programmu 12. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina visus uz Dzejas dienām, kuru moto šogad ir "Dzejnieka kurpēs"!

Dzejnieka kurpēs var uzkāpt uz riteņa un izbraukāt visu pilsētu, var drosmīgi uzstāties publikas priekšā ar savas dzejas lasījumu, var mierīgi pasēdēt maliņā un izbaudīt dzejnieku lasījumus vai ritmiski piesist ar kāju, klausoties mūziku. Aicinām izvēlēties savu dzejas baudīšanas formu un apmeklēt Dzejas dienām veltītos pasākumus.

 

Dzejas dienas ieskandināsim ar nu jau tradicionālo Dzejriteni. Ņem savu riteni, izpušķo to atbilstoši Dzejas dienu moto, paņem līdzi savu kaimiņu, draugu vai skolas biedru un pievienojies Dzejriteņa braucienam cauri visai pilsētai dažādās Jelgavas vietās:

  • 10.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā, Akadēmijas ielā 26
  • 11.00 pie Miezītes bibliotēkas, Dobeles šosejā 100
  • 11.50 pie kafejnīcas „Silva”, Driskas ielā 9
  • 12.50 pie Pārlielupes bibliotēkas, Loka maģistrālē 17

Katrā pieturvietā notiks Dzejas dienām veltīti skolu jauniešu priekšnesumi. Pēdējā pieturā, pie Pārlielupes bibliotēkas, visi kopā atklātā balsojumā noteiksim amizantāko riteni, kura vadītājs saņems pārsteiguma balvu no pasākuma atbalstītāja – kafejnīcas "Silva".

 

Prieks iekāpt dzejnieka kurpēs turpināsies Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, 3. stāvā.

  • 16.00 Dzejas slams – Jelgavas Dzejas dienu jauno dzejnieku sacensība, kur trijās kārtās uzstāsies labākie jaunie dzejnieki. Galvenā balva – 100 EUR no Jelgavas pilsētas bibliotēkas.  Pirmo triju vietu ieguvēji saņems vērtīgas veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītāja SIA „Lonas Latvija”. Dzejas slamu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska.
  • 18.00 Dzejas dienu kulminācija – dzejnieku Andras Manfeldes, Eduarda Aivara, Ingas Pizānes un Daces Micānes-Zālītes dzejas lasījumi. Muzikālo noskaņu radīs saksofonists Ingmārs Kalniņš.
  • 19.30 bibliotēkas lasītavā Dzejas dienu piepildīs Rasmas Urtānes dzejas lasījumi.
  • 20.00 Dzejnieka kurpēs iekāps dziedātāja Ieva Akurātere un dziesminiece Ilze Grunte.

 

Seko līdzi jaunākajai informācijai Dzejas dienām veltītajā Facebook lapā:

https://www.facebook.com/dzejasdienasjelgava

 

Nāc, iekāp dzejnieka kurpēs un ieraugi dzeju ar jaunām acīm!

 

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Ziņu sagatavoja

Jelgavas pilsētas bibliotēka

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies