Aukles bez vakcinācijas sertifikāta pēc 15. novembra nevarēs sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumu un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu

18.10.2021. Izglītības pārvalde

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, katram no mums ir atbildīgi jāizturas pret valstī noteiktajiem drošības pasākumiem. Jelgavas Izglītības pārvaldē uzsver, ka Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka obligātu vakcinēšanos izglītības jomā strādājošajiem, attiecas arī uz bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb tā sauktajām auklēm. Tādējādi no 15. novembra sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumu un saņemt Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu varēs aukles ar Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju vai pārslimošanu.  

"Saslimstības rādītāji ir būtiski auguši, tādēļ visai sabiedrībai jābūt ļoti atbildīgai, lai arī turpmāk izglītības process būtu drošs un saturīgs, un viens no būtiskākajiem nosacījumiem ir vakcinēšanās. Izglītības jomā strādājošajiem vakcinācija ir obligāta, un šī norma attiecas arī uz bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. Pakalpojuma sniedzējs ir atbildīgs par epidemioloģiskās drošības prasību ieviešanu un ievērošanu pakalpojuma sniegšanas vietā," skaidro Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma. Savukārt Jelgavas Izglītības pārvaldes pienākums ir piešķirt pašvaldības finansējumu pakalpojuma sniedzējam normatīvajos aktos un līgumā noteiktajā kārtībā, līdz ar to pārvaldei ir jāuzrauga, vai pakalpojuma sniedzēja darbība atbilst normatīvajiem aktiem.

 

Lai pretendētu uz pašvaldības atbalstu, ir jāatbilst visām normām, un tas nozīmē, ka personai, kura sniedz bērnu uzraudzības pakalpojumu ģimenēm, no 15. novembra būs jāspēj uzrādīt vakcinēšanās vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts. Pakalpojuma sniedzējam ir pienākums uzņemties atbildību par bērna drošību, veselību, dzīvību un attīstību pakalpojuma sniegšanas laikā, organizējot drošu, saturīgu un lietderīgu laika pavadīšanu, sekmējot viņa vispusīgu attīstību.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem līdz 15. novembrim bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, kuri nav vakcinējušies vai uzsākuši vakcinācijas kursu, pakalpojumu drīkst sniegt, uzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

 

Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji bez sadarbspējīga sertifikāta pēc 15. novembra vairs nevarēs saņemt līdzfinansējumu, un tas būs papildu slogs ģimeņu budžetam.

 

Pēc Izglītības pārvaldes datiem, septembrī Jelgavas valstspilsētas pašvaldības atbalsts privātam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam piešķirts par 128 bērniem. Trīspusējs līgums par pašvaldības atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanai noslēgts ar četrām juridiskām personām (pakalpojuma sniegšanā iesaistītas 10 aukles) un 35 fiziskām personām.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē  

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies