Barikādēm – 31!

21.01.2022.

Šodien pieminam Latvijai svarīgus notikumus, kas pirms 31 gada iezīmēja lūzuma punktu Latvijas vēsturē un kļuvuši par Latvijas valstiskuma atjaunošanas simbolu.

 

Tas bija īpašs laiks, kurā tauta parādīja savu ciešo apņēmību nosargāt brīvību un aizstāvēt savas tiesības uz neatkarīgu valsti. Janvāra notikumu dalībnieki noteikti atmiņā glabā neaprakstāmo kopības sajūtu, kas saliedēja ne vien latviešus, bet visu Latvijas tautu. Šo tūkstošu vidū bija daudzi jelgavnieki, kas devās uz Rīgu kopā ar kolēģiem, ar ģimenēm, draugiem, pa vienam, jo  Jelgavas iedzīvotāji allaž ir bijuši pilsoniski aktīvi un atbildīgi. To pierāda arī janvāra notikumi.

 

Paldies barikāžu dalībniekiem par to laiku, paldies par entuziasmu, ar kādu devāmies uz barikādēm, vēloties dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī.

 

Drīz jau būs izaugusi paaudze, kas par barikādēm zina no nostāstiem un vēstures grāmatām vien. Paldies ikvienam, kas jaunajai paaudzei stāsta par janvāra notikumiem, kas māca pašaizliedzīgi mīlēt savu valsti un cienīt tās vēsturi. Tauta ir tik stipra, cik stipra ir tās saikne ar vēsturi un cik liela ir cieņa pret cilvēkiem, kas to veidojuši tautas labā. 

 

Jelgavas valstspilsētas domes vārdā priekšsēdētājs Andris Rāviņš

 

 

Foto: Alda Barševska personīgais arhīvs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies