Basketbola trenerim un sporta skolotājam Pēterim Lietavietim – 90

01.02.2022. Sporta servisa centrs

Šodien Jelgavas basketbolistu un basketbola draugu klātbūtnē 90. gadu jubilejā tika sveikts bijušais Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris un sporta skolotājs Pēteris Lietavietis.

Sakot paldies par ilggadēju darbu jaunās paaudzes audzināšanā, mērķtiecīgu un pašaizliedzīgu sporta popularizēšanu Jelgavā, 1. februārī Jelgavas sporta hallē pirms "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas spēles starp BK "Jelgava" un BK "Ķekava" Pēteri Lietavieti sveica pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" direktors Juris Kaminskis un basketbola kluba "Jelgava" galvenais treneris Gatis Justovičs, pasniedzot Jelgavas domes Pateicības rakstu un dāvanas. "1994. gadā, kad es mācījos 1. klasē, šis cilvēks ienāca klasē un pajautāja: kurš spēlēs basketbolu? Man nekas cits neatlika – es, tāpat kā daudzi mani klases biedri, pacēlu roku. Treneris iemācīja disciplīnu, mīlēt basketbolu un ar cieņu izturēties pret visu, ko daru," tā G.Justovičs.

 

Pēteris Lietavietis dzimis 1932. gada 27. janvārī, un šogad viņam apritēja 90 gadu. 1960. gadā viņš absolvēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un ieguva fiziskās kultūras un sporta pasniedzēja diplomu. 1966. gadā viņš sāka strādāt Jelgavas 4. vidusskolā par sporta skolotāju, kur nostrādāja līdz pensijas vecumam. Līdz 1990. gadam skola bija ar basketbola novirzienu – no trijām sporta stundām viena bija veltīta tikai basketbolam. "Runājot par basketbola specializāciju skolā, mūsu uzdevums bija no 1. līdz 4. klasei sagatavot audzēkņus, lai viņi varētu tālāk basketbolu apgūt sporta skolā. Līdz sporta skolai notika minibasketbola sacensības, kurās skola sekmīgi piedalījās republikas mērogā," tā Pēteris Lietavietis rakstīja savā atmiņu stāstījumā Jelgavas 4. vidusskolas 65. gadu jubilejas grāmatai. Viņš strādāja ar zēniem, bet ar meitenēm strādāja viņa kolēģis Rolands Čuhalovs.

 

"Pasniedzu, kā tagad saka, sporta stundas, priekšmetu ko parasti uzskatīja un uzskata par otrās šķiras priekšmetu. Tas pēc būtības tā nav. Fizkultūra un sports izkopj cilvēka fiziskās īpašības, neatlaidību, iniciatīvu, aktīvu līdzdalību dzīves procesos," uzskata Pēteris Lietavietis, kurš strādāja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā par basketbola treneri. "Par izcilu basketbolistu var kļūt tikai ļoti talantīgi skolēni. Tādi izcilnieki ir mācījušies arī Jelgavas 4. vidusskolā – Kaspars Kambala, Edgars Šneps. Savu meistarību sasnieguši Jelgavas sporta skolā, Rīgā un arī mācoties ārzemēs. Jāpiemin arī skolēni, kas savas darba gaitas saistījuši ar basketbola trenera darbu: Alvils Eglītis, Jānis Vītols. Daudzi no 4. vidusskolas absolventiem pat šodien amatieru līmenī spēlē basketbolu un ar sportu ir uz tu," toreiz rakstīja Pēteris Lietavietis, un šeit nekas nav mainījies arī šodien.

 

Foto: Jelgava.lv

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies