Čehu mākslinieku izstādes „Zelta griezums” noslēgums

29.03.2006.
Izstāde „Zelta griezums” ir pirmais konkrētais mākslas pasākums projekta „Eiropa-Eiropai” ietvaros. Šī projekta mērķis ir pastāvīga kultūras apmaiņa starp Čehijas Republiku un Baltijas zemēm. Izstāde savu ceļojumu pa Baltijas valstīm uzsāka Kauņas vecpilsētā – galerijā „Meno parkas”. „ Jelgavas iedzīvotāji var būt lepni, ka pilsētā var aplūkot ne tikai pašmāju, bet arī citu valstu mākslinieku darbus. Par šādām iespējām ir jāpateicas jau tradicionālajai un ciešajai sadarbībai ar vairākām ārvalstu vēstniecībām un jāizteic cerība, ka tā vērsīsies tikai plašumā”, uzsvēra Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Izstādes koncepciju veidojuši galerijas PATRO pārstāvji. Šī Vidusmorāvijas lielākās pilsētas Olomouces galerija ir projekta „Eiropa-Eiropai” iniciators. Ekspozīcijas pamatprincips ir iepazīstināt skatītājus ar Vidusmorāvijas progresīvajiem tēlotājmākslas virzieniem, kas šodien ir teritoriāli identificējami ar nepārtrauktā attīstībā esošo Olomouces apgabalu. Ekspozīcijas darbi parāda attīstību tajās pozīcijās, kuras atspoguļo aktuālos Eiropas notikumus starptautiskā līmenī, kā arī pašreiz reprezentē visas valsts attīstības tendences. Tieši šo iemeslu dēļ izstādē ir ietverta plaša paaudžu un uzskatu spektra mākslinieku darbi. Tehnisko iespēju dēļ no tēlotājas mākslas nozarēm tika izvēlēta glezniecība, kura pietiekoši precīzi un uzskatāmi reprezentē norādīto programmu. Autori cer, ka izvēlētā koncepcija labvēlīgi uzrunās mērķa publiku un izteikti palielinās uzmanību, kura tiek pievērsta Čehijas Republikai Eiropas Savienības ietvaros.

Autoru mērķis ir ne tikai iepazīstināt skatītājus ar savu zemi, bet arī ar savu reģionu un pilsētu Olomouci, kura ir viņu dzimtene. Izstādē piedalās 14 čehu autori: Daněk Ladislav, Hastik Jiři, Hrachovina Jan, Kovařik Slavoj, Kučera Zdaněk, Langer Radovan, Leonidová Lenka, Mičiková Klára, Přileský Ivo, Sedláček Jiljí, Schneider Lubomir, Vaci Jaroslav, Zlamar Petr, Žampová Lenka.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies