Dalīto atkritumu vākšanas laukumos mainīta lapu pieņemšanas kārtība

18.10.2021.

Ik rudeni aktualizējas jautājums, ko darīt ar savāktajām koku lapām. Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem pilsētā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros, ir aizliegts. Taču jelgavnieki lapas bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem – darbdienās no viena transportlīdzekļa DAV laukumos tiek pieņemti līdz pieciem 100 litru ietilpības maisiem dienā, bet brīvdienās lapu daudzums no viena transportlīdzekļa nav ierobežots. Svarīgi – laukumos lapas tiek pieņemtas tikai no Jelgavas iedzīvotājiem, tāpēc pirms iebraukšanas laukumā ir jāuzrāda transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, kurā norādīta transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja deklarētā adrese Jelgavā.

DAV laukumi pilsētā atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6, un tie paredzēti tikai Jelgavas iedzīvotājiem. "Vēlamies uzsvērt, ka dalīto atkritumu vākšanas laukumi atkritumu nodošanai ir domāti tikai Jelgavas iedzīvotājiem, līdz ar to juridiskajām personām (uzņēmumiem) pašām par saviem līdzekļiem jāorganizē lapu nodošana poligonā "Brakšķi" vai SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi". Dalīto atkritumu vākšanas laukumos no juridiskajām personām lapas netiek pieņemtas," skaidro SIA "Zemgales EKO" vadītājs Aleksejs Jankovskis. 

 

Lai atvieglotu DAV laukuma darbu, no 16. oktobra līdz 31. oktobrim atkritumu poligonā "Brakšķi" būs novietots speciāls konteineris, kurā tikai Jelgavas iedzīvotāji bez maksas varēs nodod savāktās koku lapas ar tādiem pašiem noteikumiem kā DAV laukumos Jelgavā.

 

Jāpiebilst, ka SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" var pieteikt lielmaisus, kura ietilpība ir līdz 1000 kilogramiem, vai konteineru ar ietilpību līdz septiņiem kubikmetriem. Uzņēmumā skaidro, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza bioloģiski noārdāmos atkritumus, taču kategoriski aizliegts tajos ievietot sadzīves un būvniecības atkritumus, iepakojuma – plastmasas, stikla, kartona – atkritumus un citus līdzīgus atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksām pieejama uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv vai pa tālruni 63026010, 28626261.

 

Koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos. Saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli, bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Jelgavas Pašvaldības policija informē, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

 

Jāpiebilst, ka saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašuma saimniekam jārūpējas ne tikai par sava īpašuma sakopšanu, bet arī jānodrošina piegulošās teritorijas sakopšana, tostarp koku lapu savākšana. Par noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 500 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1500 eiro.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies
Jānis Krasts

Jānis Krasts16.10.2021

Sviests. Ko darīt tiem jelgavas iedzīvotājiem kas brauc ar darba mašīnām un kuras nav Jelgavā reģistrētas. Uz mežu vest vai?

Atbildēt