Dodies pastaigā pa maršrutu "Lampiņu dancis Jelgavā"

18.12.2021. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Gada nogalē Jelgavas pilsētas Hercoga Jēkaba laukumā spoži spīd pilsētas galvenā egle un tematiskās dekorācijas, savukārt pilsētas ielās un dzīvojamajos rajonos izvietoti, svētku tematikā veidoti, izgaismoti vides objekti un lampiņu virtenes. Aicinot izstaigāt izgaismoto Jelgavu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) apkopojis izgaismotās vietas maršrutā "Lampiņu dancis Jelgavā", lai svētku gaidīšanas laikā ikviens, gan iedzīvotājs, gan ciemiņš notvertu Ziemassvētku sajūtu un pozitīvu noskaņojumu. Maršrutu aicina izstaigāt diennakts tumšajā laikā, pēc pulksten 16.

astaigu ieteicam uzsākt Uzvaras parka bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā, kur ikvienu priecēs eglīte, izgaismota ar LED virtenēm un īpašiem svētku dekoriem. Dodoties tālāk, Vecpilsētas ielas kvartālā, varēs uzkavēties Jelgavas senākajā daļā un sajust īpašu noskaņu, ko šai vietai piešķir pie laternām piestiprinātie izgaismotie puzuri. Tālāk, dodoties uz Raiņa parka pusi, ceļu izgaismos kokos esošie LED dekori un virtenes.

 

Turpinājumā sagatavotais maršruts pavērs iespēju aplūkot oriģinālus dekorus svētku tematikā – izgaismotu kuģīti ar buru, 3D zvaigzni, kā arī īpašo Eņģeļu egli, kurā iekārti vairāk nekā 100 labo domu eņģeļu.

 

Maršruts noslēgsies Hercoga Jēkaba laukumā, kur tradicionāli iedegta pilsētas krāšņākā rota - galvenā egle. Pilsētas egle ir 18 metrus augsta un krāšņi rotāta ar LED virtenēm, dažāda lieluma pērļu, zelta un bronzas krāsas bumbām. Šajā gadā Hercoga Jēkaba laukumā izvietots arī tematiskais svētku foto rāmis, pie kura jelgavnieki un pilsētas viesi var nofotografēties.

 

Dekorāciju_maršrut_1-01.jpg

 

Lejupielādē ŠEIT.

 

Dodoties pastaigā pa izstrādāto maršrutu "Lampiņu dancis Jelgavā", lieto bezmaksas mobilo aplikāciju Tours Across Baltics, kurā pieejami audio stāsti un apraksti par Jelgavas tūrisma objektiem. Izmantojot aplikāciju, būs iespēja noskaidrot mazāk zināmus faktus par Uzvaras parku, Vecpilsētas ielas kvartālu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, Hercoga Jēkaba laukumu un citiem objektiem.  

 

Maršruts ir vieglas grūtības pakāpes un ir piemērots veikšanai gan individuāli, gan ģimenēm ar bērniem. Tas ir aptuveni 7,5 km garš un pastaigas ilgums - līdz 2 stundām. Ieteicamais laiks, kad doties pastaigā "Lampiņu dancis Jelgavā" ir vakara pusē, sākot no pulksten 16, kad pilsētas dekori tiek iedegti. 

 

Dodoties pastaigā, iesakām baudīt sildošus dzērienus, kurus līdzņemšanai iespējams iegādāties kādā no Jelgavas kafejnīcām un restorāniem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies