Izmēģinās spēkus bobslejā

29.04.2022. Sporta servisa centrs

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēts Mareks Lazdāns izturējis atlasi un iekļauts jaunajā Latvijas bobsleja komandā.

Plānots, ka šovasar Mareks vēl nostartēs svarīgākajos vieglatlētikas mačos, pārstāvot savu pilsētu, bet pēc tam jau ar pilnu atdevi pievērsīsies bobslejam. "Sports nav atrauts no dzīves – arī sportistiem ir jādomā, kā nodrošināt sev iztiku un dzīvošanu. Tāpat jāsaprot, ka ne visi, kas nodarbojas ar sportu, sasniegs virsotnes. Ir arī daudzi citi iemesli, kāpēc sportisti maina sporta veidus, sporta klubus vai vispār pamet sportu. Mareka gadījumā pāriešana uz bobsleju ir labākais variants viņam, un es esmu priecīga, ka viņš turpinās sportot, lai arī citā sporta veidā," Jelgavas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" norāda sportista trenere Aļona Fomenko. Tieši viņa Marekam pastāstījusi par gaidāmo bobsleja komandas dalībnieku atlasi.

 

Atlase notika 23. aprīlī Murjāņu Sporta ģimnāzijas manēžā. Pretendentiem bija jāveic divi vingrinājumi, un treneri turpinās darbu ar sešiem labākajiem. Mareks Lazdāns abos vingrinājumos bija labākais un izturēja atlasi. "30 metru sprints gaitā bija vieglākā atlases daļa, bet kad bija jāgrūž tačka, nebiju gaidījis, ka tas būs tik grūti," iespaidos dalās M.Lazdāns. Viņš atzīst: kā visi sportisti, arī viņš vēlas gūt augstus sasniegumus, un apzinās, ka daudz būs jāmācās. "Ar pliku spēku būs par maz," nosaka sportists.

 

Kā norādīts Latvijas Bosleja un skeletona federācijas mājaslapā, pirms nākamās sezonas sākuma notiks vēl viena stūmēju atlase, jo komanda tiek veidota praktiski no jauna. Šobrīd nav zināms, vai nākamajā sezonā sacensībās piedalīsies Latvijas komandas vadošais pilots Oskars Ķibermanis, kuram pēc gūtās traumas, iespējams, būs nepieciešama operācija un ilgstoša rehabilitācija. Viens no nākamās sezonas mērķiem ir nokomplektēt četras bobsleja četrinieku ekipāžas.

 

M.Lazdāns atzīst, ka jauno sportiskās karjeras posmu gaida ar patīkamu satraukumu un nepacietību, kad varēs pilnībā pievērsties bobsleja treniņiem. "Es zinu, ka bobslejs ir sporta veids ar ļoti lielu ātrumu un tur ir vajadzīgs komandas darbs. Līdz šim mūsu bobslejistiem līdz nesekoju un sacensības neskatījos, bet tagad tas mainīsies," nosaka sportists. Pagaidām viņš trenēsies individuāli un ar savu vieglatlētikas treneri, bet jūnijā jaunā komanda tiksies treniņnometnē.

 

Foto: Latvijas Bobsleja un skeletona federācija

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies