Izveidota jauna pilsētas autobusu maršrutu karte ar daudz plašākām iespējām

13.02.2020.

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) izstrādājusi jaunu pilsētas sabiedriskā transporta kustības maršrutu shēmu, kas pasažieriem ļauj daudz ērtāk orientēties pilsētas autobusu maršrutos. Uz Jelgavas kartes detalizēti atainots katra autobusu maršruta kursēšanas grafiks un tā pieturvietas. Šobrīd uzsākta jauno karšu izvietošana pieturvietās – kopumā ap 90 pilsētas autobusu pieturās kartes būs izvietotas tuvāko nedēļu laikā.

JAP valdes loceklis Gints Burks uzsver, ka iepriekšējā pilsētas autobusu kustības karte bija veidota 2005. gadā, taču kopš tā laika maršrutu tīkls ir būtiski mainījies un paplašinājies, tāpat mainījušās tehnoloģiskās iespējas, tāpēc šobrīd izstrādāta jauna maršrutu karte, kas pasažieriem sniedz daudz plašākas iespējas. Karte ir kā vizuālais tilts, kas pilsētas sabiedriskā transporta tīklu lietotājam padarīs draudzīgāku un saprotamāku.

 

"Viens no būtiskākajiem uzlabojumiem ir tas, ka kartē katrs maršruts iekrāsots citā krāsā – tas atvieglo nepieciešamā maršruta izvēli. It sevišķi, ja cilvēks sabiedrisko transportu neizmanto regulāri vai pilsētā ieradies kā viesis, tūrists. Šādā situācijā nav jāpārzina autobusu maršrutu nosaukumi, jo ir iespēja orientēties pēc krāsas, kurā maršruts apzīmēts. Līdzīgas autobusu maršrutu shēmas darbojas daudzviet pasaulē, un, ierodoties svešā pilsētā, cilvēks viegli var atrast sev nepieciešamo maršrutu, pat nepārzinot pilsētu, bet zinot virzienu, kurā jānokļūst," skaidro G.Burks.

 

Tāpat uz katras pieturvietās izvietotās kartes ir uzdrukāts kvadrātkods jeb QR kods – nolasot ar viedierīci, tas aizved uz JAP mājaslapu, kurā var atrast precīzu informāciju par visu pilsētas autobusu kursēšanas grafiku un pienākšanas laiku pieturās. Savukārt, noskenējot kvadrātkodu uz konkrētās pieturvietas maršruta saraksta, pasažieris jau tiešsaistē uzzinās, pēc cik ilga laika konkrētajā pieturā ieradīsies autobuss, vai tas kursē pēc grafika vai ar kavēšanos. "Vizuālā karte ir aisberga neliela redzamā daļa, zem kuras slēpjas vesela interaktīva sistēma, kas precīzi zina, kurā vietā ir konkrētais autobuss, cikos tas piebrauks noteiktā pieturā un kur tas aizvedīs. Šī informācija ir pieejama ikvienam tiešsaistes režīmā viedtālrunī. Līdz šim šādus datus par katru maršrutu bija iespējams uzzināt uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv, bet šobrīd, izmantojot tehnoloģijas, to ērti varēs izmantot pieturvietā, no kartes vai pieturvietas maršruta saraksta nolasot kodu," stāsta G.Burks.

 

Jaunajā kartē apkopoti ne tikai visi 20 pilsētas autobusu maršruti un to pieturas, bet arī cita noderīga informācija. Proti, kartē iekļauti arī galvenie pilsētas punkti – bērnudārzi, skolas, slimnīcas, poliklīnikas un kultūras iestādes, tūrisma apskates objekti un citi.

 

Paralēli tam aktualizēti arī vairāku autobusu pieturvietu nosaukumi. "Līdz ar kartes izveidi esam pārskatījuši pieturvietu nosaukumus, un dažviet tie mainīti, ņemot vērā reālo situāciju. Piemēram, pieturvieta "RAF rūpnīca" Aviācijas ielā tagad ir "Biznesa parks", "Lauktehnika" – "Lāčplēša iela", "Lokomotīve" – "Papardes iela"," skaidro G.Burks, piebilstot, ka pieturvietu nosaukumi autobusu pieturās jau nomainīti.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies