8.2 °C, 6 m/s, 78.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsJaunie vieglatlēti trīscīņā izcīna zeltu un bronzu
Jaunie vieglatlēti trīscīņā izcīna zeltu un bronzu
14/02/2020

12. un 13. februārī Rīgas Nacionālajā sporta manēžā aizvadītas sacensības “Maxima jaunatnes kauss”, kurās piedalījās vairāk nekā 640 jauno vieglatlētu U-14 un U-16 grupā. Jelgavas jaunie vieglatlēti U-14 grupā izcīnīja divas medaļas.

Vecākajā grupā sportisti sacentās atsevišķās disciplīnās, bet jaunākajā – trīscīņā: 60 metru skrējienā, tāllēkšanā un 200 metru skrējienā. Turklāt U-14 grupā sportisti vēl tika vērtēti atsevišķi pa dzimšanas gadiem – dzimušie 2007. un 2008. gadā.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportiste Amanda Gūtmane uzvarēja 2008. gadā dzimušo meiteņu konkurencē, savukārt kopvērtējumā ieņēma 9. vietu. Viņa sprintā ar rezultātu 8,63 sekundes kopvērtējumā 132 meiteņu konkurencē izcīnīja 2. vietu, tāllēkšanā aizlēca 4,49 metrus un kopvērtējumā ieguva 7. vietu, savukārt 200 metru distanci viņa noskrēja 31,16 sekundēs un kopvērtējumā ierindojās 34. vietā. “Amanda ir ļoti talantīga, un viņai padodas vairākas vieglatlētikas disciplīnas,” norāda viņas trenere Aļona Fomenko, piebilstot, ka marta vidū Amandai plānots starts Latvijas čempionātā daudzcīņā U-14 vecuma grupā.

Savukārt BJSS vieglatlēts Reinis Šnepsts izcīnīja 3. vietu 2007. gadā dzimušo puišu konkurencē, bet U-14 grupas kopvērtējumā ierindojās 4. pozīcijā starp 98 vieglatlētiem. Reinis 60 metru skrējienā kopvērtējumā ieguva 4. vietu – ar rezultātu 8,43 sekundes. Tāllēkšanā viņš aizlēca 4,41 metru un kopvērtējumā ierindojās 11. vietā. 200 metros viņš uzrādīja trešo labāko rezultātu grupas kopvērtējumā, distanci noskrienot 28,88 sekundēs. “Par Reini varētu teikt, ka viņam labāk padodas sprinta distances, bet viņš labi cīnījās, un prieks par uzrādītajiem rezultātiem,” vērtē trenere.