Jaunieši sestdien dosies muzikālā velotūrē pa pilsētu

06.10.2021.

Sestdien, 9. oktobrī, Jelgavā jau otro rudeni notiks četri labdarības koncerti uz riteņiem. Bērnu un jauniešu mūzikas kluba (BJMK) jaunieši sniegs koncertus uz improvizētas skatuves piekabē. Tā no vienas koncertvietas uz citu tiks pārvietota ar transportu, bet paši jaunie mūziķi maršrutu veiks ar velosipēdu.

Projekta vadītāja Zane Rožkalna informē, ka labdarības koncertus jaunieši sniedz brīvprātīgi un tie notiks vietās, kur koncertdzīve nav ikdiena un mūzika var kļūt par svētkiem. "Pirmā pietura būs slimnīcas "Ģintermuiža" pagalms, otrā – Jelgavas pilsētas slimnīcas pagalms, bet trešā pietura – valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" pagalms," stāsta Z.Rožkalna, papildinot, ka visās vietās mūziķus jau gaida pēc veiksmīgās sadarbības pērn.

 

Ar labdarības koncertiem pagalmos jaunieši cer iepriecināt šo iestāžu iemītniekus, pacientus, ārstniecības un apkalpojošo personālu, kas koncertu varēs baudīt pēc savām iespējām: no palātu vai istabu logiem vai arī, ja iespējams, iznākot ārā pagalmā, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Pa ceļam ieplānota arī ceturtā, tā saucamā "pop-up", pietura jeb neizsludināts minikoncerts Jelgavas iedzīvotājiem.

 

Z.Rožkalna skaidro, ka šāds koncertu formāts izvēlēts gan kā drošākais pašreizējos apstākļos, gan arī pašiem dalībniekiem ir interesants, jo tā ir iespēja pavadīt šo dienu svaigā gaisā kopā ar domubiedriem. Kā ierasts, koncertos piedalīsies biedrības "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs" un privātās mūzikas skolas "BJMK Rokskola" jaunieši, kā arī programmu ar akordeona spēli papildinās Saimons Vestrips – BJMK brīvprātīgais programmā "Eiropas Solidaritātes korpuss".

 

Labdarības koncerts notiks, īstenojot pavasarī iesākto projektu "Muzikālie pilsoņi". Šis ir jau otrais projekts programmā "NVO fonds" un veidots kā pasākumu kopums, kas vērsts uz saliedētu un pilsoniski aktīvu jauniešu kopienas veidošanu Jelgavā un tās apkaimē. Nozīmīgākā mērķgrupa projekta realizēšanas laikā ir bērni un jaunieši no Jelgavas ar dažādām sociālajām iespējām, un projekta galvenais uzvedums ir parādīt šiem bērniem un jauniešiem, kādas ir iespējas iesaistīties pilsoniskajos procesos un kādi no tā ir iespējamie ieguvumi viņiem pašiem un sabiedrībai.

 

Projekta gaitā jau notikuši dažādi uz kopienas saliedēšanu vērsti pasākumi – brīvprātīgā darba talkas, tiešsaistes atbalsta pārraides "Radošais izolators", kas interesentiem joprojām pieejamas BJMK sociālajos tīklos, lekcijas, improvizācijas teātra sesijas brīvā dabā un festivāls.  

 

Projektu "Muzikālie pilsoņi" realizē biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs", kas 18. oktobrī atzīmēs 17 gadus, kopš aktīvi darbojas Jelgavā, veicinot bērnu un jauniešu interesi un aizraušanos ar mūziku kā kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu. BJMK līdz šim realizējis dažādus projektus, kas saistīti ar jauniešu aktivitāti, integrāciju, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, kā arī kuplinājis Jelgavas muzikālo dzīvi ikdienā.

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

Foto: BJMK

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies