Jelgavas jaunieši aicināti izteikt idejas, kā veicināt uzņēmējdarbību jauniešu vidū

09.11.2021. Sabiedriskais centrs

No 4. līdz 24. novembrim 13–25 gadus veci jaunieši aicināti piedalīties Jelgavas jauniešu forumā "Ienirt uzņēmējdarbībā!". Šogad forums notiks attālināti. Lai piedalītos, līdz 17. novembrim jauniešiem tiešsaistē jāaizpilda anketa, atklājot, cik zinoši viņi ir par iespējām jaunietim uzsākt uzņēmējdarbību Jelgavā, un izsakot idejas, kā panākto, lai arvien vairāk jauniešu iesaistītos uzņēmējdarbībā. Veiksmīgākās idejas tiks prezentētas noslēguma pasākumā, kas paredzēts 24. novembrī tiešsaistē. 

Jauniešu forums Jelgavā notiks jau četrpadsmito reizi, bet otro gadu, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tas tiks aizvadīts tiešsaistē. "2019. gadā veiktā jauniešu aptauja "Jelgavas pilsētas jaunieši: statistisks raksturojums un jauniešu viedokļu raksturojums" apliecina, ka 45 procenti jauniešu vēlas būt uzņēmēji, kas dod darbu citām personām, un 21 procents gribētu būt pašnodarbinātā darba veicēji. Tāpēc šoreiz jauniešu foruma centrā ir uzņēmējdarbība. Proti, centīsimies noskaidrot, cik informēti ir Jelgavas jaunieši par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību, kādi uzņēmējdarbību veicinoši pasākumi notiek viņu izglītības iestādēs, cik informēti jaunieši ir par iespējām saņemt atbalstu pilsētā, tāpat sagaidām jauniešu ierosinājumus, kā veicināt uzņēmējdarbību jauniešu vidū," stāsta Jelgavas jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle. 

 

Lai to noskaidrotu, no 4. līdz 17. novembrim jaunieši aicināti aizpildīt elektronisko anketu, kas pieejama ŠEIT, paužot savu personīgo pieredzi un viedokli uzņēmējdarbības jautājumos un sniedzot idejas par uzņēmējdarbības jauniešu vidē uzlabošanu Jelgavā un Latvijā. Piecu veiksmīgāko ideju un to realizēšanas piedāvājumu autori saņems vērtīgas balvas. Autori tiks paziņoti foruma noslēgumā, kas norisināsies 24. novembrī pulksten 15.30 www.facebook.com/jelgavasjauniesiem lapā vai "Zoom" platformā.

 

J.Grīsle piebilst, ka foruma noslēguma pasākumā tiešsaistē 24. novembrī jauniešus uzrunās Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī jaunieši tiks iepazīstināti ar atskatu uz aizvadītā gada jauniešu foruma ideju realizāciju, pievēršot uzmanību konkrētām izmaiņām, kas paveiktas pagājušā gada foruma rezultātā, un pieredzē dalīsies vairāki Jelgavas jaunie uzņēmēji, stāstot par savu ceļu uzņēmējdarbībā.  

 

Jauniešu forums tiek rīkots ar mērķi noskaidrot jauniešu viedokļus, vajadzības, vēlmes un vērtējumu, lai meklētu un atrastu piedāvājumus to realizēšanai.

 

 

Foto: R.Tukris

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies