Jelgavas junioriem četras medaļas Latvijas čempionātā airēšanā

07.08.2019.

Nedēļas nogalē Jūrmalā Priedaines distancē Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi piedalījās Latvijas čempionātā akadēmiskajā airēšanā junioriem “B”grupā. Audzēkņi no čempionāta mājās pārveda četras medaļas – vienu sudraba un trīs bronzas. Čempionātā piedalījās 19 Jelgavas airētāji.

Latvijas čempionātā junioriem “B” grupā startēja 2003. gadā dzimušie un jaunāki sportisti, kuri veica 1500 metrus garu distanci. Šajās sacensībās no jelgavniekiem augstākais panākums ir airētājai Kristīnei Bumbierei, kura 13 meiteņu konkurencē izcīnīja 2. vietu pārairu vieniniekos, bet šīs sacensības viņai noslēdzās kopā ar trim medaļām. K. Bumbiere pārī ar Montu Annu Rudmiezi izcīnīja 3. vietu pārairu divniekos starp septiņām komandām, kā arī 3. vietu izdevās izcīnīt jelgavnieču pārairu četriniekam. Komandā startēja K.Bumbiere, M.A.Rudmieze, Ieva Kellija Meiere un Sanija Kokta.

 

Bet par ceturto medaļu Jelgavai parūpējās puišu pārairu četrinieks – Kristaps Kārklis, Dāvis Ļahs, Patriks Strazds un Andrejs Kļaviņš –, kuri izcīnīja 3. vietu piecu laivu konkurencē.

 

Junioru nākamās sacensības gaidāmas tikai 14. septembrī, kad Jelgavā notiks Latvijas čempionāts sprintā, bet vecākie airētāji – jaunieši no 16 gadiem – gatavojas Baltijas valstu čempionātam, kas 9. un 10. augustā notiks Jūrmalā. Latvijas izlases sastāvā uz šīm sacensībām iekļauti jelgavnieki Jānis Timbors, Oskars Dervins, Ņikita Samsonovs, bet rezervistos ir Pēteris Šķiņķis un K.Bumbiere.

 

Jāpiebilst, ka no 16. līdz 18. augustam Jūrmalā vecākās grupas sportistiem notiks Latvijas čempionāts airēšanā. Tajā startēs visi minētie jaunieši, kuri kvalificējušies Baltijas komandu čempionātam, un arī Romeo Mednis, Jēkabs Gronskis, Mārcis Izkalns un K.Kārklis.

 

 

Foto: treneres A.Puriņas arhīvs, Specializētā airēšanas sporta skola/Sandra Bremze

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies