Jelgavas slimnīcā slēgs Bērnu nodaļu; mazos pacientus turpinās pieņemt Dienas stacionārā

14.10.2021.

Līdz ar straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu valstī un kritisko epidemioloģisko situāciju, Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēmusi, sākot no 19. oktobra pulksten 18, slēgt Jelgavas pilsētas slimnīcas Bērnu nodaļu. Taču, kā uzsver Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga, lai nodrošinātu stacionāro pediatrijas pakalpojumu pieejamību, mazos pacientus slimnīcā turpinās pieņemt Dienas stacionārā katru darba dienu no pulksten 8 līdz 16, kā arī tiks nodrošināta diennakts neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcas Uzņemšanas nodaļā.

Šādu lēmumu Valsts operatīvā medicīniskā komisija pieņēmusi, jo valstī tiek meklēti papildu resursi Covid-19 pacientu uzņemšanai. Slēdzot Bērnu nodaļu, Jelgavas slimnīcā papildu tiks izveidotas 20 Covid-19 pacientu aprūpes gultas. Tas nozīmē, ka kopumā Jelgavas slimnīcā būs 60 Covid-19 pacientu gultasvietas. Kā skaidro K.Smilga, šobrīd visas 40 pieejamās gultasvietas ir aizpildītas.

 

Jāatgādina, ka no pagājušā gada 6. novembra līdz šā gada 15. jūlijam Jelgavas pilsētas slimnīcā Bērnu nodaļa jau bija slēgta, tur izvietojot Covid-19 pacientu gultasvietas.

 

"Šobrīd situācija ir mazliet atšķirīga, jo mēs slēdzam tikai stacionēšanās iespēju mazajiem pacientiem, bet Dienas stacionārā ārstēšanās arī turpmāk būs pieejama. Jāatzīst, ka šā brīža epidemioloģiskajā situācijā, kad vien iespējams, gan ģimenes, gan ārsti izmanto iespēju bērnus neievietot slimnīcā, bet gan ārstēšanos turpināt Dienas stacionārā," stāsta K.Smilga, piebilstot, ka šobrīd slimnīcas Bērnu nodaļā ir aizņemtas tikai septiņas gultas vietas.

 

Gadījumos, ja pacientam būs nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība, pacients tiks novirzīts uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu.

 

Šobrīd noteikts, ka šādas izmaiņas slimnīcas darbā būs spēkā līdz 2022. gada 11. janvārim.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies