Jelgavas slimnīcai valdība paredz piešķirt 1,8 miljonus eiro

21.10.2021.

20. oktobrī valdībā tika skatīts informatīvais ziņojums "Par paveikto veselības aprūpes sistēmas kapacitātes stiprināšanai Covid–19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai un priekšlikumiem neizlietotā finansējuma apguvei". Tajā iekļauta arī informācija par papildu finansējuma nepieciešamību Jelgavas pilsētas slimnīcai 1,8 miljonu eiro apmērā, lai šajā ārkārtas situācijā slimnīca spētu turpināt nodrošināt visus esošos pakalpojumus un intensīvo Covid–19 pacientu aprūpi. Lēmums par līdzekļu piešķiršanu vēl jāapstiprina Ministru kabinetam.

Šobrīd Jelgavas pilsētas slimnīcā ir izveidotas 72 Covid–19 pacientu aprūpes gultasvietas. Gan kvalitatīvai Covid-19 pacientu ārstēšanai, gan esošo pakalpojumu nodrošināšanai, papildus finansējums slimnīcai ir nepieciešams: medicīniskā skābekļa ārējās padeves nepārtrauktības, dublēšanas un automatizācijas uzlabošanai; medicīniskajam aprīkojumam, kas nepieciešams, lai sekotu līdzi izmaiņām pacientu vitālajos rādītājos; astoņām intensīvās terapijas gultām ar pretizgulējumu matračiem; papildu medicīnisko iekārtu iegādei – datortomogrāfa, videolaringoskopa (intensīvās terapijas pacientiem) un nieru aiztājējterapijas iekārtas (intensīvās terapijas pacientiem). Tāpat līdzekļi būtu paredzēti medicīniskā skābekļa automātiskas pārslēgšanas stacijas aprīkošanai ar LCD ekrānu, SMS moduli, kā arī dublējošās avārijas apgādes ar medicīnisko skābekli remontdarbiem, montāžai un izbūvei.

 

"Būtiski pieaugot slimnīcā esošo pacientu skaitam, proporcionāli pieaug arī visas slimnīcas sistēmas noslodze, radot pārslodzi arī medicīnas iekārtām, kuras ne vienmēr ir tās modernākās. Iekārtas mēdz iziet no ierindas, tām nepieciešams remonts, kas šajos ārkārtas apstākļos var būt drauds jebkuram no mūsu pacientiem," skaidrojot pamatojumu papildu līdzekļu izlietojumam, uzsver Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga.

 

Valdībai nodotajā informatīvajā ziņojumā uzsvērts, ka tādejādi Jelgavas pilsētas slimnīcai pavisam kopā papildus nepieciešami 1 797 196 eiro, no tiem 175 421 eiro nepieciešami 2021. gadā un 1 621 775 eiro 2022. gadā.

 

Ziņojumā teikts, ka Jelgavas pilsētas slimnīca devusi būtisku ieguldījumu Covid–19 pacientu aprūpē. Covid–19 otrajā vilnī slimnīca nodrošināja Covid–19 pacientu ārstēšanu, pārprofilējot Bērnu nodaļas gultas, bet šoruden, trešajā Covid–19 vilnī, bija viena no pirmajām reģionālajām slimnīcām, kas iesaistījās Covid–19 pacientu ārstēšanā, būtiski atslogojot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies