Jelgavnieki starp labākajiem meistarības konkursā "SkillsLatvia 2022"

28.04.2022.

Noslēgušies nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2022" prasmju konkursi un noskaidroti uzvarētāji. Par labākajiem Latvijā prasmju konkursā "Inženierkomunikācijas" atzīti Jelgavas Tehnikuma 1. kursa audzēkņi Niko Aleks Andersons un Rihards Sunteiks. Jelgavas skolu jaunieši "SkillsLatvia 2022" izcīnīja arī trīs 2. vietas un divas 3. vietas.

Divu dienu garumā izstāžu hallē "Ķīpsala" norisinājās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2022". Organizatori informē, ka konkursā piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieki 22 dažādos prasmju konkursos. Dalībnieki demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. Dalībnieku darba vietas tika aprīkotas atbilstoši uzdevuma prasībām. Piemēram, galdnieki uz vietas izgatavoja mēbeles, apģērba dizaineri demonstrēja savas prasmes šūšanā, frizieri veidoja matu sakārtojumus.

 

No Jelgavas tradicionāli konkursā piedalījās divas skolas – Jelgavas Tehnikums un Jelgavas Amatu vidusskola. Jelgavas Tehnikumu pārstāvēja septiņi audzēkņi, piedaloties prasmju konkursos – "Flīzēšana", "Inženierkomunikācijas", "Web tehnoloģijas", "Datortīklu administrēšana", "Viesu uzņemšana", "Krāsošana un dekoratīvā apdare" un "Sausā būve". Savukārt Jelgavas Amatu vidusskolu pārstāvēja divas audzēknes, kuras savas prasmes pārbaudīja konkursos – "Tērpu izgatavošana" un "Friziera darbi".

 

Konkurss jau piekto reizi atklāja jaunos profesionālos talantus Latvijā. Jelgavas Tehnikuma 1. kursa audzēkņi Niko Aleks Andersons un Rihards Sunteiks prasmju konkursā "Inženierkomunikācijas" apliecināja, ka ir labākie jaunie profesionāļi šajā nozarē.

 

Tāpat Jelgavai  jauno profesionāļu meistarības konkursā ir trīs 2. vietas un divas 3. vietas. Trīs 2. vietas ieguva Jelgavas Tehnikuma audzēkņi. Prasmju konkursā "Datortīklu administrēšana" 2. vietu izcīnīja 2. kursa audzēknis Dāgs Neliuss, konkursā "Flīzēšana" savas prasmes parādīja 1. kursa audzēknis Miks Kristofers Zorģis un konkursā "Viesu uzņemšana" veiksmīgi startēja 2. kursa audzēkne Enija Luīze Štokmane.

 

Savukārt godalgoto 3. vietu prasmju konkursā "Krāsošana un dekoratīvā apdare" ieguva Jelgavas Tehnikuma 3. kursa audzēknis Markuss Tenčs. Jelgavas Amatu vidusskolas – Apģērbu konstruēšanas un modelēšanas specialistu grupas 3. kursa audzēkne Elīza Janita veiksmīgi startēja konkursā "Tērpu izgatavošana". Elīzas uzdevums bija džinsa kleitas modeļa izstrāde, atbilstoši konkursā izsniegtajām apģērba modeļa fotogrāfijām – konstruēt, modelēt, piegriezt, sašūt apģērbu un prezentēt savu izstrādāto džinsa kleitu. "Gatavojoties konkursam tika veikts liels un pacietīgs darbs, kurš nodrošināja  Elīzai 3. vietu. Šī jau ir otrā medaļa Jelgavas Amatu vidusskolas audzēknēm tērpu izgatavošanā,  2018. gadā 1. vietu konkursā ieguva Elīna Skrindževska, kura kļuva arī par uzvarētāju konkursā "EuroSkills"," tā Jelgavas Amatu vidusskolas direktores vietniece Zigrīda Feldmane. Skolas vadība izsaka pateicību arī skolotājām par ieguldīto darbu, gatavojot audzēknes konkursam.

 

"Šī gada konkursantu sasniegumi rada lielu lepnumu par mūsu jaunajiem profesionāļiem. "SkillsLatvia" no jauna pierāda, ka izglītības iestādes kaldina sava aroda meistarus, kuriem ir plašas nākotnes karjeras iespējas. Šogad pēc ilgākas pauzes konkursanti tikās klātienē, lai parādītu savas prasmes un izjustu sacensības garu. Priecē fakts, ka daudzi iepriekšējo gadu labākie konkursanti šogad piedalījās jau kā eksperti, nozares speciālisti vai žūrijas dalībnieki. Šī izaugsme pierāda, ka "SkillsLatvia" nodrošina prasmju mantošanu un pēctecību, kas ir būtiska nākotnes speciālistu sagatavošanā. Konkurss kalpo arī par unikālu satikšanās platformu izglītības iestādēm, darba devējiem un jaunajiem speciālistiem, paverot iespēju profesionālo spēju demonstrēšanai nacionālā un starptautiskā līmenī," stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

 

Jāpiebilst, ka "SkillsLatvia" ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem, kas sākot ar 2017. gadu notiek reizi gadā. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos "EuroSkills" un "WorldSkills". Starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa "EuroSkills 2023" organizatori informē, ka konkurss norisināsies Polijā, norises vieta un laiks vēl tiks precizēts.

 

 

Foto: Jelgavas Amatu vidusskola, Jelgavas Tehnikums un Valsts izglītības attīstības aģentūra

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies