Latvijas dzimšanas dienas svinības Jelgavā

20.11.2022.

Svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, jelgavnieki un pilsētas viesi visas dienas garumā piedalījās svētku pasākumos.

Latvijas 104. dzimšanas dienas svinības Jelgavā sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē. Dienas vidū pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa tika godināti pilsētas augstāko apbalvojumu saņēmēji.

 

Patriotisku noskaņu pilsētā radīja ikgadējais Zemessardzes karogu brauciens – ar Latvijas karogiem rotāti sešriteņu kvadracikli "Bombardier" un taktiskie transportlīdzekļi "Polaris" devās svinīgā vieglās militārās tehnikas maršā cauri Jelgavai.

 

Godinot Latvijas Satversmes simtgadi un tās pirmo priekšsēdētāju Fridrihu Vesmani (1875–1941), Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notika Raita Ābeles dokumentālās filmas "Vesmaņa atgriešanās" pirmizrāde.

 

Hercoga Jēkaba laukumā visas pilsētas izglītības iestādes – no bērnudārziem līdz vidusskolām un profesionālās izglītības iestādēm, veidoja sveču kompozīcijas "Latvija ugunszīmēs". Skolēni izveidoja sešas sveču kompozīcijas ar mūžības simboliem – sauli, mēnesi, zvaigznēm, koku ar zariem un saknēm, uguni un upi. Tāpat ikviens varēja papildināt skolēnu izveidotās kompozīcijas. Savukārt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ar svecēm izgaismoja Jelgavas pils parku.

 

Tāpat svētku dienā jelgavnieki un pilsētas viesi apmeklēja pilsētā notiekošos koncertus – Jelgavas kultūras namā "Mīlestības dziesmas manai Latvijai", savukārt brīvdabas koncertzālē "Mītava" – dzimšanas dienas koncertu.

 

Jāpiebilst, ka svētku noskaņu pilsētā radīja multimediāla 3D projekcija "Jelgavnieku spēks un sirdis pieder Tev, Latvija". Tā tika rādīta uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa fasādes Uzvedumā tika iekļauti četri multimediāli stāsti ar trīs minūšu pauzēm, ko vizuāli veidojuši mākslinieki Pepe FX (Juris Matuzelis) un Māris Kalve.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies