Latvijas Futbola federācija: "ZOC futbola laukums atbilst visām Virslīgas prasībām"

17.07.2020.

Atsākoties aktīvajai futbola sezonai, SIA "Zemgales Olimpiskais centrs" (ZOC) pastiprinātu uzmanību pievērš dabiskā seguma futbola laukuma zāliena uzturēšanai – katru dienu futbola laukumu apseko agronoms, pārbaudot zāliena mitruma līmeni, un tas tiek pļauts ik pēc dienas, lai nodrošinātu nemainīgi labu zāliena kvalitāti.

Par ZOC futbola laukuma kvalitāti klātienē šosezon jau vairākas reizes ir pārliecinājušies arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) Infrastruktūras nodaļas pārstāvji. LFF informē, ka laukums apsekots pirms futbola Virslīgas sākuma, tā licencēšanas procesa gaitā, kā arī pirms katras FK "Jelgava" mājas spēles. Jāpiebilst, ka FK "Jelgava" Virslīgas mājas spēles aizvada ZOC stadionā. "Komisija šovasar secinājusi, ka ZOC dabiskā seguma laukuma kvalitāte atbilst visām Virslīgas prasībām. Tas ir sakopts, zāliens nopļauts, vienmēr ar FIFA starptautiskajām prasībām atbilstošu marķējumu un vārtu konstrukcijām. Tāpat vienmēr ir sakārtota tehniskā zona jeb rezervistu soliņi un palīgtelpas, piemēram, ģērbtuves," norāda LFF. Jāpiebilst, ka laukuma kvalitāti pirms katras Virslīgas spēles novērtē LFF tiesnešu brigāde, LFF tiesnešu inspektors un LFF delegāts, turklāt federācijas Infrastruktūras nodaļa šobrīd strādā arī pie Latvijas futbola laukumu kopšanas centralizētā žurnāla izveides, lai nākotnē vēl sekmīgāk monitorētu un sniegtu padomus futbola infrastruktūras uzturētājiem attiecīgajos jautājumos.

 

"Dabiskā seguma futbola laukums šovasar ir ļoti labā stāvoklī. Ārkārtējās situācijas laikā zāliens tika nomēslots, un, ņemot vērā to, ka bija aizliegtas jebkādas sportiskās aktivitātes, zāle pēc ziemas labi atkopās. ZOC futbola laukums ir aprīkots ar automātisko laistīšanas sistēmu, un katru dienu laukumu apseko agronoms, lai pārbaudītu zāliena mitruma līmeni. Ja tas ir zems, tad galvenokārt naktī tiek iedarbināta laistīšanas sistēma. Protams, atbildīgais laukuma pārzinis arī seko līdzi laika prognozei un, plānojot laistīšanu, vadās pēc tās," stāsta ZOC valdes loceklis Armands Ozollapa. Viņš norāda, ka laukuma zāliens tiek pļauts ik pēc dienas. "Lai pēc pļaušanas zāle nebūtu jāgrābj, zāliens tiek pļauts katru otro dienu, līdz ar to katrā reizē tiek nopļauti tikai daži milimetri, kas paliek uz laukuma kā dabiskais mēslojums," stāsta A.Ozollapa.

 

Viņš papildina: lai nodrošinātu zāliena kvalitāti, ne mazāk svarīgi ir tas, ka šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem dabiskā seguma laukums ZOC tiek izmantots tikai "Optibet" futbola Virslīgas spēlēm, bet ne treniņiem, tādējādi tam ir mazāka noslodze. "Pirms katras Virslīgas spēles ZOC speciālisti arī atjauno futbola laukuma marķējumu," piebilst A.Ozollapa. Viņš uzsver, ka galvenie dabiskā seguma laukuma kvalitātes rādītāji ir zāliena vizuālais izskats, zāles garums, laukuma līdzenums – lai tajā nav bedrīšu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies