Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Jelgavas reģiona finālā jelgavniecei godpilnā 3. vieta

12.05.2022. Jelgavas bibliotēka

Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Jelgavas reģiona finālā piedalījās deviņi audzēkņi no Jelgavas 4.sākumskolas, Jelgavas 4.vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas un Vilces pamatskolas. Godpilno 3. vietu ieguva Jelgavas 4.sākumskolas skolniece Luīze Rūta Rebinka.

Sacensību pirmajā kārtā Jelgavas reģiona skolās piedalījās 225 skolēni, deviņi no viņiem piedalījās Jelgavas reģiona finālā.  Par 2022. gada Jelgavas reģiona lasīšanas čempioni kļuva Daniela Keita Ivanova no Vilces pamatskolas, kura lasīja fragmentu no Žaklīnas Vilsones grāmatas "Miskastes bērns". Savukārt 2. vietu ieguva Sandis Kristers Mazurs no Vilces pamatskolas, bet godpilno 3. vietu žūrija piešķīra Luīzei Rūtai Rebinkai no Jelgavas 4.sākumskolas.

 

Jāpiebist, ka Jelgavas reģiona skaļās lasīšanas čempions iegūst tiesības piedalīties lielajā finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un pretendēt uz valsts skaļās lasīšanas čempiona titulu, kurš uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

 

Kopš 2018. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies