Latvijas parlamentārieši izcīna Baltijas Asamblejas kausu basketbolā

11.05.2019.

Jelgavas sporta halles basketbola laukumā, sacenšoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentāriešiem, cīņā par par Baltijas Asamblejas ceļojošo kausu, pirmo reizi, vairāk nekā desmit gadu turnīra vēsturē, kausu savā īpašumā ieguvusi Latvijas komanda.

Pēc simboliska, Jelgavas domes priekšsēdētāja bumbas iemetiena, komandas aizvadīja spēli katra ar katru, spēlējot divreiz pa desmit minūtēm.

 

23.jpg

 

Pirmajā spēlē Igaunijas komanda ar rezultātu 31:27 pārspēja Lietuvas komandu, otrajā spēlē – Latvija ar 31:27 uzvarēja Igaunijas komandu, bet noslēdzošajā spēlē mūsu valsts komanda uzvarēja lietuviešus. Rezultāts 38:31. Līdz ar to Latvijas parlamentārieši svinēja uzvara, pirmo reizi izcīnot turnīra ceļojošo kausu. Jāpiebilst, ka līdz ar šo uzvaru mūsu valsts komandas spēlētājiem izdevās lauzt ilggadēju turnīra tradīciju. Proti, līdz šim kausu tikai vienu reizi (pirmajā turnīrā 2006. gadā) ir izcīnījuši lietuvieši, bet visas pārējās reizes tas ceļojis uz Igauniju.

 

21.jpg

 

Šī turnīra mērķis ir atbalstīt ideju par Baltijas valstu parlamentāriešu sadarbības stiprināšanu ne tikai konferencēs un komiteju sēdēs, bet arī sportojot un piekopjot aktīvu dzīvesveidu.

Baltijas Asamblejas prezidējošā valsts no 2019. gada 1. janvāra ir Latvija.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies