Lielāko Lielupes līdaku noķer Gatis Roga

09.10.2021. Sporta servisa centrs

Aizvadītas tradicionālās makšķerēšanas sacensības no laivām "Lielupes līdaka 2021". Lielāko līdaku noķēra Gatis Roga – tā bija 83 centimetrus gara.

"Sākoties sacensībām, devos pa upi uz augšu, uz sev zināmu un pārbaudītu vietu. Pirmo izvilku 51 centimetru garu līdaku. Nolēmu to atlaist, jo arī ikdienā makšķerējot zivis garumā ap 50 centimetriem laižu vaļā – jādomā taču par nākotni, lai aug! Arī otrā noķertā līdaka bija zem pusmetra, arī atlaidu un sāku jau domāt, ka varbūt pirmo vajadzēja tomēr paturēt, jo tomēr sacensības. Bet tad izvilku līdaku, kas, kā vēlāk izrādījās, bija šodienas sacensībās lielākā noķertā līdaka," Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Gatis Roga. Viņš saņēma balvas apmēram 500 eiro vērtībā.

 

Gatis Roga makšķerē no 11 gadu vecuma, kad tēvs viņu pirmo reizi aizveda uz copi. Viņa iemīļotās zivju ķeršanas vietas ir Lielupe un Babītes ezers. Sacensībās Gatis nepiedalās regulāri, tāpēc par šodienas lomu un veiksmi ir gandarīts. "2019. gadā sacensībās "Lielupes līdaka" paliku otrais, šoreiz man izdevās uzvarēt gan individuālajā konkurencē, gan izvilkt lielāko līdaku," tā makšķernieks. Viņš arī atzinīgi vērtē to, ka šogad mainīta zivju vērtēšanas metode – tās tika nevis svērtas, kā tas bijis iepriekš, bet mērīts zivju garums, kā ierasti dara sporta makšķerēšanas sacensībās.

 

Dalībniekiem starts tika dots 9. oktobra rītā pulksten 8.30 Lielupes labā krasta pludmalē. Sacensībām atvēlētais laiks bija septiņarpus stundas – krastā bija jāiznāk līdz pulksten 16. Dalībnieki sacentās tautas un sporta klasē, turklāt tautas klasē varēja startēt komandā vai individuāli. Tautas klasē piedalījās 28 komandas un deviņi individuālie dalībnieki, sporta klasē startēja 15 komandas. Tautas klasē zivis varēja ķert gan spiningojot, gan velcējot, savukārt sporta klasē – tikai ar spiningu.

 

Tautas klasē ieskaitē tika vērtētas trīs lielākās līdakas. Individuālajā konkurencē uzvarēja Uldis Roga ar līdaku kopējo garumu 194 centimetri. Otro vietu ieguva Uldis Ķekars ar zivju kopējo garumu 172 centimetri. Trešais – Nikolajs Musorins ar 63 centimetrus garu līdaku. Komandu konkurencē uzvarēja Ivo Strods un Guntis Čulba ar līdaku 67 centimetru garumā. Otrie bija Egīls Zeilišs un Raitis Sidrabs, kuri noķēra 65 centimetrus garu līdaku. Trešie – Aleksandrs Seibutis un Vitālijs Vasiļjevs ar 59 centimetrus garu līdaku.

 

Sporta klasē ieskaitē tika vērtētas četras līdakas, kas pārsniedz 50 centimetrus, četri asari, kas pārsniedz 23 centimetrus, un četri zandarti, kas pārsniedz 45 centimetrus. Dalībnieki tika vērtēti, piešķirot vienu punktu par katru zivju garuma centimetru. Uzvarēja komanda "Ratter Baits" – Roberts Valters un Valters Rubenis – ar 242 punktiem. Otro vietu ieguva komanda "Fanatik Latvia 2" – Kaspars Šverns un Gints Zariņš – ar 165 punktiem. Trešie – Dmitrijs Ivaškins un Jevgeņijs Moisejenko jeb komanda "Grot" ar 153 punktiem. Jāpiebilst, ka sporta klasē dalībniekiem bija jāievēro princips "Ķer un atlaid", kas nozīmē – noķertās zivis jānomēra pašiem saskaņā ar instrukciju un jāatlaiž.

 

Sacensības rīkoja makšķerēšanas klubs "Lielupes brekši" un "Jelgavas makšķernieku biedrība" sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Sporta servisa centrs". Pasākums tika organizēts, ievērojot spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Jāatgādina, ka pērn spēkā esošo ierobežojumu dēļ makšķerēšanas sacensības "Lielupes līdaka" nenotika, savukārt 2019. gadā lielāko Lielupes līdaku – 5,06 kilogrami – noķēra Aigars Jurēvics.

 

Foto: Sporta servisa centrs

 

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies