Mājsēdes pārkāpēji iet ciemos vai pēc pārtikas uz degvielas uzpildes staciju

25.10.2021. Pašvaldības policija

Gan Valsts policija, gan Jelgavas Pašvaldības policija ārkārtējās situācijas laikā pastiprināti kontrolē to, cik apzinīgi iedzīvotāji ievēro noteiktos pārvietošanās ierobežojumus. Tie nosaka, ka iedzīvotāji no pulksten 20 līdz 5 nedrīkst pamest savu dzīvesvietu bez attaisnojoša iemesla. Pašvaldības policija no 21. līdz 25. oktobrim komandantstundas jeb mājsēdes laikā Jelgavā pārbaudījusi 284 personas. 27 personām, kuras uz ielas atradās bez pamatota iemesla un izturējās bravūrīgi, policija piemēroja naudas sodu no 10 līdz 100 eiro. Policijā norāda: uz jautājumu, kāpēc komandantstundā atrodas uz ielas, cilvēki visbiežāk atbild, ka iet ciemos vai nāk no ciemošanās, vai ka dodas pēc kaut kā ēdama uz degvielas uzpildes staciju, cerot, ka policija viņus nepamanīs.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna informē, ka 34 no pārbaudītajām personām atradušās ārpus savas dzīvesvietas attaisnojoša iemesla dēļ – devušās uz darbu vai nākušas no darba. 23 personām doti preventīvi norādījumi saistībā ar atrašanos ārpus dzīvesvietas, proti, izteikts mutisks aizrādījums par to, ka nav aizpildīts pašapliecinājums, kam ir jābūt obligāti, ja no pulksten 20 līdz 5 persona atrodas ārpus savas dzīvesvietas. "Šiem iedzīvotājiem iemesls, kāpēc atrodas uz ielas, bija pamatots, taču viņi skaidroja, ka nav zinājuši par pašapliecinājuma nepieciešamību, nezinājuši, kur to aizpildīt, ka tam ir jābūt līdzi," stāsta Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Velve.

 

27 personām par pārvietošanos ārpus savas dzīvesvietas mājsēdes laikā uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods: trim personām 10 eiro, 12 personām 20 eiro, vienai personai 30 eiro, deviņām personām 50 eiro, vienai personai 75 eiro un vienai 100 eiro.

 

"Uz ielas sastaptajiem cilvēkiem pamatā ir trīs skaidrojumi – iet pie kāda ciemos, nāk no ciemošanās, kas turklāt šobrīd, stingro ierobežojumu laikā, ir pārkāpums, jo pulcēties nav atļauts, vai arī iet iepirkties uz degvielas uzpildes staciju, kas strādā visu diennakti. Šīs personas skaidri apzinās, ka ir pārkāpušas noteikumus, taču atzīst: cerējušas, ka policija nepamanīs," stāsta M.Velve, papildinot, ka daļa pārbaudīto iedzīvotāju mēdz izturēties bravūrīgi, sakot, ka viņiem ir vienaldzīgi šie noteikumi un darīs to, ko vēlas. Šādos gadījumos ar preventīvām pārrunām nepietiek.

 

"Mūsu uzdevums nav uzreiz sodīt, bet gan mudināt cilvēkus saprast, ka tas tiek darīts, lai mazinātu Covid-19 izplatību un medicīnas iestāžu pārslodzi. Ir jāsaprot, ka šobrīd katrs no mums ir atbildīgs par situāciju valstī un to, lai ātrāk pandēmija beigtos," tā Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks.

 

Lai nodrošinātu noteikto ārkārtējās situācijas ierobežojumu un mājsēdes uzraudzību, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija turpina veikt pastiprinātas kontroles.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies