Mātes dienai veltīts pasākums “Māmiņ, tu vismīļākā”

13.05.2019. Sabiedrības integrācijas pārvalde

Maijs daudziem asociējas ar plaukstošiem ievu un ceriņu ziediem, ar bērnudārzu un skolu izlaidumiem, bet maijs iezīmējas arī ar Māmiņdienu.

 

Mātes diena jeb māmiņdiena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas atšķirībā no starptautiskās sieviešu dienas, kad tiek sveiktas visas sievietes. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas.

Māmiņdiena ir vieni no gaidītākajiem svētkiem pašām māmiņām, ja daudzi bērni tai īpaši gatavojas, lai sagādātu savām māmiņām kādu pārsteigumu – paša radītu zīmējumu, apsveikuma kartīti, dzejoli vai ko citu. Māmiņas vienmēr patiesi un no sirds priecājas pat par pašu mazumiņu, ko sagādā viņas mazie vai jau lielie rakari.

 

Jelgavas romu kopienā, pirmdien, 13.maijā, aizvadīts sirsnīgs pasākums, kas tika veltīts Mātes dienai. Svētku koncertā ar sirsnīgiem, emocionāli piepildīties muzikāliem priekšnesumiem uzstājās jelgavnieks, samtainās balss īpašnieks Endijs Rožkalns, kā arī Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” aktīvās jaunās mākslinieces Milāna Dombrovska, Kristīna Dombrovska, Madara Širokova, Vanesa Kleina, Mareks Malads, Daniela Dombrovska, Vanesa Aleksandra un Gvīdo Kleins, kuri sniedza visam māmiņām dvēseli aizkustinošas dziesmas un deklamēja pa nelielam dzejolītim māmiņu priekam romu un latviešu valodā. Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” klātesošajām māmiņām bija sarūpējusi nelielas patīkamas pārsteiguma dāvaniņas, jo kuram gan svētkos negribas saņemt ko jauku.

 

Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” kopā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi sirsnīgi sveic visas māmiņas un vecmāmiņas svētkos!

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Ziņu sagatavoja

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies