Medicīnā izsludināta ārkārtas situācija; Jelgavas pilsētas slimnīcā noteiktas izmaiņas pakalpojumu sniegšanā

08.10.2021.

Valsts operatīvā medicīniskā komisija 7. oktobrī lēma izsludināt ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā. Jelgavas slimnīca pēdējās divas nedēļas atrodas paaugstinātas gatavības situācijā, un pašreiz par 100 procentiem ir piepildītas visas 40 Covid-19 pacientiem atvēlētās gultasvietas un terapijas profila noslodze atsevišķās dienās pārsniedz 100 procentus – nodaļā gultasvietas nepietiek un pacienti tiek novirzīti ārstniecības procesa veikšanai citās nodaļās. Taču vienlaikus Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga uzsver, ka slimnīca pašlaik apkalpo visus pacientus, kuri vēršas pēc palīdzības slimnīcas Uzņemšanas nodaļā un palīdzība netiek atteikta nevienam – nav apturēta neviena ārstniecības profila darbība.

Kā skaidro K.Smilga, ārkārtas situācijas izsludināšana nozīmē, ka Jelgavas pilsētas slimnīca ir tiesīga brīvāk rīkoties ar saviem resursiem, lai sniegtu palīdzību gan Covid-19, gan neatliekamajiem pacientiem ar citām slimībām. Pacientam tas nozīmē, ka stacionējoties terapijas profila pacients var nonākt cita profila nodaļā, kur saņems atbilstošu medicīnisko palīdzību. Pacienti ar vieglāku slimības gaitu var tikt pārvesti uz Zemgales reģiona sadarbības slimnīcām, kas sniedz atbilstoša līmeņa neatliekamo palīdzību. Tāpat slimnīcai ir plašākas iespējas rīkoties ar darbinieku resursiem, piemēram, darbā ar Covid-19 pacientiem iesaistot citu specialitāšu ārstus. "Pašlaik slimnīcā nav izteikts cilvēkresursu trūkums, jo darbinieki, atšķirībā no iepriekšējā saslimstības viļņa mazāk slimo ar Covid-19 un slimnīcā tiek nodrošināts arī ātrais Covid-19 reālā laika PĶR tests stacionārajiem pacientiem stacionēšanās brīdī, kas ļauj izvairīties no slimības uzliesmojumiem darbinieku un pacientu vidū. Jāpiebilst, ka 94 procenti slimnīcas darbinieki ir pilnībā vakcinēti," skaidro K.Smilga.

 

Taču ārkārtas situācijās laikā var tikt ierobežota vai izbeigta plānveidu pakalpojumu sniegšana. "Šobrīd slimnīca nav pārtraukusi ambulatoro, dienas stacionāro un plānveida pakalpojumu sniegšanu un sniedz to plānotajā apmērā. Par izmaiņām slimnīca informēs atsevišķi, ja būs nepieciešamība pārtraukt kādu no sniegtajiem pakalpojumiem," uzsver K.Smilga.

 

Ārkārtas situācijas laikā slimnīcai ir jānodrošina neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tostarp izmeklējumi un konsultācijas, kas ir obligāti nepieciešamas.


Ņemot vērā epidemioloģisko stāvokli valstī un pieaugošo noslodzi slimnīcā, lai samazinātu saslimstības risku, Jelgavas pilsētas slimnīca noteiktas virkne izmaiņas pakalpojumu sniegšanā:

  • Stacionāro pacientu apmeklējums (izņemot Covid-19 aprūpes nodaļu, kur pacientu apmeklējumi nav atļauti) pieļaujams tikai neatliekamos gadījumos, tikai vienam apmeklētājam ar ārstējošā ārsta atļauju, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu.
  • Stacionāra pacients vai pacienta pavadošā persona (Dzemdību nodaļā un Bērnu nodaļā) nepamet nodaļas telpas bez ārsta vai māsas atļaujas visu stacionēšanās periodu;
  • Dzemdību nodaļā pacientes tuvu stāvošu personu apmeklējums/dalība dzemdībās pieļaujama tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu;
  • Paciņas pacientiem ir iespēja nodot garderobistei un nodošana iespējama tikai garderobes darba laikā: darba dienās no pulksten 8 līdz 19; brīvdienās no pulksten 8 līdz 18. Uz paciņas skaidri un salasāmi jānorāda pacienta vārds, uzvārds un nodaļa (nodaļu jānorāda obligāti, jo mēdz būt situācijas, ka slimnīcā ir divi pacienti ar vienādu vārdu un uzvārdu). Paciņa jāiesaiņo tā, lai saturu personāls var pārlūkot, jo slimnīcā aizliegts pacientiem nogādāt alkoholu, cigaretes, asus priekšmetus.
  • Ambulatorie pakalpojumi tiek sniegti tikai ar iepriekšēju pierakstu! Pierakstu iespējams veikt tikai attālināti – pa tālruni vai slimnīcas mājaslapā www. jpslimnica.lv.

Tālruņa numuri:

– Ambulatorās nodaļas speciālisti:  63030364.

– diagnostiskās radioloģijas izmeklējumi:  63030136.

– endoskopiskie izmeklējumi: 63030364.

– fizikālās procedūras, masāža: 63030137.

– fizioterapija: 63030638.

– holtera monitorēšana, veloergometrija: 63030364.

– SIA "Centrālā laboratorija": 67334433 vai www.laboratorija.lv.

– SIA "Vizuālā diagnostika" (MRI izmeklējumam): 63049602, 22016937.

 

Slimnīcas vadība aicina iedzīvotājus uz sadarbību un izpratni šajā epidemioloģiski nedrošajā laikā. "Aicinām pacientus tikai neatliekamos gadījumos apmeklēt slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, savukārt citās situācijās vispirms vērties pie sava ģimenes ārsta," uzsver K.Smilga.

 

Brīvdienās, kad ģimenes ārsti nav pieejami, pacienti aicināti zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis izveidots kā medicīnisko padomu tālrunis, kura mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies