Mikroautobusus aizstāj ar autobusiem

09.04.2020.

Ievērojot Satiksmes ministrijas noteiktos piesardzības pasākumus sabiedriskajā transportā, SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) maršrutā Jelgava–Rīga–Jelgava 18 reisos mikroautobusu ir aizstājusi ar lielas ietilpības autobusu.

Taču pasažieriem jāņem vērā, ka uz pusi samazināts sabiedriskajā transportā uzņemamo pasažieru skaits: mikroautobusā tiek uzņemti tikai astoņi pasažieri, bet lielas ietilpības autobusā – 20, turklāt autobusā pasažieri var ieņemt tikai katru otro sēdvietu. Tās izkārtotas pamīšus, lai veidotos lielāka distance, un vietās, kur nedrīkst sēdēt, ir izvietots informatīvs paziņojums. Jaunā sēdēšanas kārtība attiecas arī uz Jelgavas pilsētas autobusiem.

 

"Pamatojoties uz satiksmes ministra rīkojumu Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, uz ārkārtējās situācijas laiku ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, lai nodrošinātu lielāku distanci starp pasažieriem. Autobusā katrā otrajā sēdvietā – kur nedrīkst sēdēt – ir izvietots paziņojums, un aicinām pasažierus būt atbildīgiem un ņemt to vērā, jo preventīvie pasākumi ieviesti mūsu visu drošībai," skaidro JAP Pārvadājumu nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš, papildinot, ka šādas izmaiņas attiecas gan uz reģionālo maršrutu, gan pilsētas sabiedrisko transportu. 

 

Tāpat Satiksmes ministrija noteikusi iespēju robežās neizmantot mikroautobusus. JAP ir radusi iespēju 18 reisos uz Rīgu un atpakaļ mikroautobusu aizvietot ar autobusu. "Sabiedriskā transporta vadītāji ir viena no lielākajām riska grupām, tāpēc ir ļoti svarīgi rūpēties par viņu drošību. Šobrīd noteikts, ka pasažieri nedrīkst sēdēt pirmajās solu rindās tūlīt aiz vadītāja un tālāk drīkst ieņemt tikai katru otro sēdvietu, kas izkārtotas pamīšus. Līdz ar to mikroautobusā, kurā ir 16 sēdvietas, ārkārtējās situācijas laikā drīkst uzņemt tikai astoņus pasažierus, bet autobusos ar 40 sēdvietām – 20 pasažierus. Risinot situāciju, cik vien ļauj mūsu kapacitāte, 18 reisos mikroautobusu esam aizstājuši ar lielo autobusu," stāsta G.Dūmiņš.

 

Tas, kuros reisos mikroautobusu aizstāt ar autobusu, izvērtēts, ņemot vērā reisa pieprasījumu. "Šobrīd pasažieru plūsma ir kritusies par aptuveni 70 procentiem, un tas attiecas gan uz pilsētas maršrutiem, gan reģionālajiem reisiem, tostarp virzienā uz Rīgu un atpakaļ. Šobrīd domājam par to, kā organizēt darbu turpmāk. Aktuālajai informācijai pasažierus lūdzam sekot līdzi mājaslapā www.jap.lv," tā G.Dūmiņš.

 

Ņemot vērā, ka uz pusi samazināts sabiedriskajā transportā pārvadājamo pasažieru skaits, iedzīvotāji, kuri izmanto reģionālo autobusu pakalpojumus, biļeti, lai būtu droši, ka būs vieta izvēlētajā reisā, aicināti iegādāties iepriekš internetā. Papildus tam pasažieri lūgti autobusos norēķināties ar bezskaidras naudas līdzekļiem, tādējādi samazinot risku pārnēsāt vīrusu.

 

Jāpiebilst, ka 10., 12. un 13. aprīlī Jelgavas pilsētas nozīmes maršrutos sabiedriskais transports kursēs pēc svētdienas kustības saraksta, bet 11. aprīlī – pēc sestdienas kustības saraksta.

 

JAP Covid-19 izplatības ierobežošanai un līdz ar pasažieru plūsmas samazināšanos jau martā slēdza pilsētas sabiedriskā transporta 6., 9., 14. un 18. maršrutu, bet 16. maršrutā slēgti dienas reisi, autobusam kursējot tikai no rīta un vakarā. Slēgti arī 24 JAP reisi uz Rīgu un atpakaļ. Tāpat AS "Pasažieru vilciens" slēgusi četrus vilciena reisus Jelgavas virzienā.

 

REISI, KUROS MIKROAUTOBUSS AIZSTĀTS AR AUTOBUSU

  •  No Jelgavas uz Rīgu: katru dienu pulksten 6.20, 7.35, 10.10, 10.35, 13, 13.30, 16.05, 17.20, 19.15
  • No Rīgas uz Jelgavu: katru dienu pulksten 7.35, 8.50, 11.30, 11.55, 14.35, 14.50, 17.15, 18.45, 20.30

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies