Muzejā izskanēs klavierkoncerts "Patiesība"

14.10.2021.

Sestdien, 23. oktobrī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pianistes Diānas Zandbergas klavierkoncerts "Patiesība". Koncerta sākums – pulksten 15. Lai apmeklētu koncertu, iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63023383, jo vietu skaits ir ierobežots.

Pianistes D. Zandbergas koncertprogrammā "Patiesība" iekļauta Imanta Zemzara mūzika – filozofiskās miniatūras Patiesība I un Patiesība II, kuras iezīmē ceļu no jaunības cerībām un ideālisma līdz to zudumam pusmūža krustcelēs. Īpaši jāizceļ šī gada jubilāra Paula Dambja jaundarbs "Sestā klaviersonāte", kuras pamatā ir četru skaņu arhetipisks modelis, kas ņemts no "Nīcas garā sauciena" intonācijām.

Pieminot ungāru klaviermākslas ģēnija Ferenca Lista 210. jubileju, koncerta otrajā daļā skanēs monumentālā Sonāte si minorā – viena no augstākajām virsotnēm visā romantiskajā klaviermūzikā. Tās pamata motīvs ietver visdziļākos noslēpumus un pārveidojas, izpaužot pretmetu: labā un ļaunā, dievišķā un dēmoniskā sadursmes. Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Diāna Zandberga mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kā arī zināšanas papildinājusi, mācoties Itālijā un Spānijā. D. Zandberga ir JVLMA Profesionālās doktora studiju programmas direktore un Klavieru katedras pasniedzēja. Pianiste ir pirmatskaņojusi vairākus desmitus dažādu komponistu klavierdarbu, kopš 1996. gada D. Zandberga aktīvi koncertē, atskaņojot gan solo, gan kamermūzikas programmas.

 

Koncerta apmeklētājiem:

  • jāuzrāda derīgs sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments;
  • koncerta norises vietā jālieto pareizi uzliktas sejas maskas;
  • jāievēro distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem;
  • bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda testēšanas sertifikāts, laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu vai sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

 

Foto: www.pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies