Muzejam nodod pastmarku ar olimpisko čempionu Edgaru Krūmiņu

29.11.2021. Sporta servisa centrs

Šodien Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" direktors Juris Kaminskis Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam nodeva aploksni un pastmarku, uz kuras attēlots Tokijas olimpisko spēļu čempions 3x3 basketbolā jelgavnieks Edgars Krūmiņš ar komandu.

"Edgara Krūmiņa un viņa komandas izcīnītās zelta medaļas ir vēsturisks notikums gan Jelgavas, gan visas Latvijas sportā. Latvijas izlase ir pirmie olimpiskie čempioni šajā sporta veidā. Puišu zelta medaļa bija vienīgā augstākā kaluma medaļa Tokijas olimpiskajās spēlēs. Šī ir arī pirmā olimpiskā zelta medaļa un olimpiskā medaļa vispār Jelgavai kopš valsts neatkarības atgūšanas – pēdējoreiz mums medaļa bija 1988. gada spēlēs, kad to izcīnīja vingrotāja Natālija Laščonova," nododot aploksni un marku muzeja direktorei Gitai Grasei un krājuma glabātājam Aldim Barševskim, norādīja "Sporta servisa centra" direktors Juris Kaminskis, piebilstot: Edgara izcīnītā olimpiskā zelta medaļa ir pierādījums tam, ka ar smagu darbu, neatlaidību un gribasspēku arī 35 gadu vecumā ir iespējams sasniegt virsotnes.  

 

Pastmarka un aploksne, kas izdota par godu XXXII Vasaras olimpisko spēļu Tokijā zelta medaļu ieguvējiem – Latvijas 3x3 basketbola izlasei ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā – interesentiem pieejama no šodienas, 29. novembra. Jelgavā tās var iegādāties pasta centrā "Jelgava", bet vēlāk tās būs pieejamas arī citās pilsētas pasta nodaļās. Tāpat tās var iegādāties Latvijas Pasta e-veikalā.

 

Kā informē Latvijas Pasta pārstāve Vineta Danielsone, jaunā pastmarka izdota 20 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, bet dizainā izmantotās fotogrāfijas autors ir Mikus Kļaviņš.

 

Edgars Krūmiņš (1986) ir dzimis, audzis un joprojām dzīvo Jelgavā. Mācījies Jelgavas 4. sākumskolā, Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas 4. vidusskolā. Savas sporta gaitas viņš sāka Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā pie trenera Pētera Lagzdiņa.

 

Edgars Krūmiņš ar komandu 2017. gadā izcīnīja 1. vietu 3x3 basketbola Eiropas kausā, liekot Latvijā arvien vairāk runāt par 3x3 basketbolu. Gadu vēlāk Eiropas kausa izcīņā – 2. vieta. Ar komandu startēja arī 3x3 basketbola Pasaules tūrē, kurā 2018. gadā izcīnīja 2. vietu. 2019. gadā Edgars Krūmiņš uzvarēja 3x3 basketbola Pasaules tūres superfināla tālmetienu konkursā, atkārtojot pasaules rekordu. 2020. gadā Latvijas komanda uzvarēja 3x3 basketbola Pasaules tūres superfinālā, turklāt Edgars sezonu noslēdza kā trešais labākais punktu guvējs pasaulē ar 122 punktiem.

 

 

Foto: "Sporta servisa centrs"

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies