Muzejs Jelgavas svētkos aicina iepazīt pilsētas noteikumus un sūtīt pastkartes

24.05.2021.

Aicinot iepazīt mūsu pilsētas vēsturi, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs pilsētas svētkos sagatavojis īpašu notikumu – 29. un 30. maijā ikviens garāmgājējs varēs uzklausīt Jelgavas saistošos noteikumus dažādos vēstures periodos. Tāpat muzejs jau tagad unikālā veidā piedāvā atstāt savu sveicienu pilsētai, doties ekspedīcijā un apskatīt izstādi par izcilām Latvijas personībām, kas savulaik mācījušās Jelgavā.

Kā informē muzejā, 29. un 30. maijā pulksten 11, 13, 15 no "Academia Petrina" ēkas balkona, aicinot iepazīt mūsu pilsētas vēsturi, tiks lasīti Jelgavas pilsētas saistošie noteikumi dažādos laika periodos. Tos uzklausīt aicināts ikviens garāmgājējs, taču svarīgi atcerēties ievērot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus un izvairīties no pulcēšanās.

 

Tāpat īpašu aktivitāti muzejs piedāvā jau šobrīd. Pie tā ieejas novietota lielformāta pastkarte ar 19. gadsimta Mītavas pastnieku, kurš gatavs nodot jelgavnieku sveicienus pilsētai. Visu nedēļu līdz 30. maijam ikviens aicināts uz lapiņas uzrakstīt savu sveicienu Jelgavai un ievietot to pastnieka somā. Senlaicīgā sveiciena nodošanas iespēja Jelgavā tiek piedāvāta reizē ar jaunrades nama "Junda" čata sienu Zemgales prospektā 7.

 

189500539_225315742367247_662229765462740238_n.jpg

 

Kopā ar "Jundu" muzejs līdz 31. augustam piedāvā arī piedalīties ekspedīcijā "Manas pilsētas iela", ar mobilās lietotnes starpniecību izzinot Akadēmijas ielas un Zemgales prospekta pagātni un tagadni interaktīvā pastaigā. Ekspedīcija veicama jebkurā laikā, izmantojot lietotni "Actionbound", un atrodot aktivitāti "Manas pilsētas iela". Pabeidzot to līdz 1. jūnija pulksten 9, dalībnieki var tikt pie vērtīgām balvām.

 

Vienlaikus pilsētas svētku mēnesī, kā arī jūnijā muzeja un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) sadarbībā tapusi jau otrā izstāde, kas apskatāma ZRKAC ēkas Svētes ielā 33 logos. Tai dots nosaukums "Jelgavas vīriešu ģimnāzijas audzēkņu soļu atbalsis Latvijas vēsturē". Vairāk par izstādi ŠEIT.

 

Pasākuma laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies