Nākamnedēļ notiks pirmās ģimeņu airēšanas sacensības tūristu kanoe laivās

20.06.2021. Sporta servisa centrs

22. jūnijā Jelgavā sāksies nu jau par tradīciju kļuvušās ģimeņu airēšanas sacensības tūristu kanoe laivās. Jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī – septiņas otrdienas – jebkurš interesents Lielupes ūdeņos bez maksas varēs izmēģināt kanoe airēšanu. Pirmās sacensības – 22. jūnijā. Dalībnieki distanci var veikt jebkurā laikā no pulksten 18 līdz 20.

Ģimeņu airēšanas sacensības Jelgavā notiek jau vairākus gadus, un dalībnieku skaits ik gadu aug. "Labākā reklāma ir no mutes mutē, un tas attiecas arī uz šīm sacensībām. Tie, kuri jau vairākus gadus piedalās, ikreiz piesaista vēl kādu komandu – draugus, radus, paziņas. Līdz ar to katru gadu ir tādi, kuri ar tūrisma kanoe laivu brauc pirmo reizi, un interesentu loks aug," stāsta sacensību organizatoru pārstāve Maija Actiņa, atzīstot, ka Latvijā laivošana pa upēm kļuvusi ļoti populāra un ģimeņu airēšanas sacensības Lielupē ir lieliska iespēja pamēģināt laivot. "Distance nav gara – aptuveni 500 metrus garš aplis pa Lielupi pie Pasta salas –, bet tas ir pietiekami, lai saprastu, vai tas patīk un vai var doties arī garākos izbraucienos ar tūrisma kanoe laivu. Iespējams, šis arī ir veids, kā bērnus ieinteresēt airēšanā kā sporta veidā, ar ko var nodarboties," tā M.Actiņa.

 

Ģimeņu airēšanas sacensību mērķis ir sniegt iespēju interesentiem iepazīt airēšanu, pārbaudīt savas prasmes, izjust sacensību garu, piedāvājot sportiskas aktivitātes ģimenei. Sacensību formāts saglabāts tāds pats kā iepriekšējos gadus: interesenti tiek gaidīti sporta kluba "KC" airēšanas bāzē Pasta salā 3 noteiktā dienā un laika intervālā sev ērtā brīdī bez iepriekšēja pieraksta. Dalībniekiem jāveic 500 metru distance pa Lielupi kādā no grupām:

  • ģimeņu grupā, kurā airē divi pieaugušie;
  • ģimeņu grupā, kurā airē viens pieaugušais un viens bērns līdz 12 gadu vecumam;
  • vispārējā grupā, kurā airē divas personas (bez papildu nosacījumiem).

Airēšanas sacensības notiek noteiktās otrdienās laikā no pulksten 18 līdz 20. Katra komanda šajā laika periodā var ierasties, cikos vēlas. Dalībnieki airēšanas bāzē Pasta salā 3 tiks gaidīti:

  • 22. jūnijā;
  • 6. jūlijā;
  • 20. jūlijā;
  • 10. augustā;
  • 24. augustā;
  • 7. septembrī;
  • 21. septembrī.

Dalībnieki par piedalīšanos saņems saldas balvas. Kopvērtējumā tiks vērtēti komandas trīs labākie rezultāti, apbalvoti tiks pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā. Apbalvošana plānota 2. oktobrī pulksten 12.30 Zemgales rudens maratona smaiļošanā un kanoe airēšanā laikā.

 

Sacensības organizē Jelgavas smaiļošanas un kanoe airēšanas sporta klubs "KC" sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi "Sporta servisa centrs".

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies