NĪN var samaksāt arī "Latvijas Pasta" nodaļās

07.03.2023.

Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) par Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu tagad var apmaksāt arī "Latvijas Pasta" nodaļās. Jāatgādina, ka pirmais NĪN maksāšanas termiņš ir 31. marts.

Paplašinot norēķinu par NĪN iespējas, Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumu ar VAS "Latvijas Pasts", un tas paredz, ka turpmāk iedzīvotāji NĪN var apmaksāt arī jebkurā "Latvijas Pasta" nodaļā. Lai to izdarītu, nodokļa maksātājam pastā ir jāuzrāda saņemtais NĪN maksāšanas paziņojums ar svītrkodu, lai pasta operators to var noskenēt. Par NĪN pastā var norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu papildus tiks ieturēta 0,50 eiro komisijas maksa.  

 

Samaksāt par NĪN var arī internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Taču visērtāk NĪN nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN jau vairākus gadus var arī veikalu tīkla "Maxima" kasēs, taču par to tiek ieturēta komisijas maksa – 0,50 eiro.

 

Jelgavas pašvaldības Finanšu departaments jau februārī ir izsūtījis NĪN maksāšanas paziņojumus pa pastu vai elektroniski uz NĪN maksātāja norādīto e-pasta adresi vai e-adresi. Pirmais maksāšanas termiņš ir 31. marts. NĪN var maksāt avansā, samaksājot visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam, vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem. NĪN maksājuma termiņi 2023. gadā ir 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Jāpiebilst, ka līdz 6. martam NĪN iekasēts 1,18 miljonu eiro apmērā jeb 31,1 procents no plānotā.

 

Ja NĪN maksājuma paziņojums nav saņemts, saskaņā ar likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli" mēneša laikā par to rakstiski jāinformē pašvaldība, iesniedzot iesniegumu klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, nosūtot parakstītu iesniegumu Jelgavas pašvaldībai pa pastu uz adresi: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu nosūtot uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv. Tāpat pašvaldību var informēt, uzrakstot elektronisko iesniegumu portālā www.epakalpojumi.lv. Svarīgi – pat ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka NĪN ir svarīgi samaksāt noteiktajos termiņos, jo pretējā gadījumā par samaksas termiņa nokavējumu nodokļa maksātājam tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu, kā tas noteikts likumā "Par nodokļiem un nodevām".

 

Jautājumus par NĪN var precizēt Finanšu departamentā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

 

Banku konti NĪN nomaksai par nekustamo īpašumu Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā pieejami ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies