No 1. novembra Jelgavā apkures tarifs pieaugs tikai par 6,6 procentiem

19.10.2021.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunu SIA "Gren Jelgava" siltumenerģijas tarifu. No šā gada 1. novembra siltumenerģijas tarifs Jelgavā būs 55,94 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 6,6 procentiem augstāks nekā līdzšinējais tarifs – 52,47 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmā cenu pieaugumu.

Jelgavā siltumenerģiju, kas tiek piegādāta centralizētās siltumapgādes klientiem, var saražot gan no vietējā, atjaunojamā resursa – šķeldas, gan no dabasgāzes. Šāda elastība kurināmo resursu izmantošanā dod iespēju ātri reaģēt un pielāgoties situācijai kurināmā tirgū, izvēlēties kurināmo, kas ir gan pieejams, gan cenas ziņā izdevīgāks centralizētās siltumapgādes klientiem. Kā stāsta Gundars Pētersons, SIA "Gren Jelgava" valdes priekšsēdētājs: "Mums ir svarīgi jelgavniekiem nodrošināt cenas ziņā konkurētspējīgu un pieejamu, drošu un ērtu siltumapgādes pakalpojumu. Laikā, kad visā pasaulē  energoresursu cenas piedzīvo strauju kāpumu, iespēja piegādāt klientiem siltumenerģiju, kas ražota "Gren" biomasas koģenerācijas stacijā no vietējā atjaunojamā resursa – šķeldas, kuras cena vienmēr ir bijusi stabilāka un prognozējamāka, nodrošina to, ka jelgavniekiem siltumenerģijas tarifa kāpums šajā apkures sezonā ir procentuāli zemāks nekā tad, ja siltumenerģijas ražošanā tiktu izmantota tikai dabasgāze, kuras cena  pēdējā gada laikā ir pieaugusi apmēram sešas reizes. Aicinu gan Jelgavas uzņēmējus, gan daudzdzīvokļu un privātmāju īpašniekus, kuriem ir interese par pieslēgumu centralizētajai siltumapgādes sistēmai, sazināties ar SIA "Gren Jelgava" pārdošanas nodaļu un noskaidrot iespējas saņemt no atjaunojamiem energoresursiem saražotu siltumenerģiju – apkuri un karsto ūdeni par konkurētspējīgu cenu."

 

Šobrīd Jelgavā centralizēto siltumapgādi izmanto ap 16 000 mājsaimniecības jeb 420 dzīvojamās ēkas, tostarp individuālās dzīvojamās mājas, un 173 juridiskie klienti – iestādes, sabiedriskās ēkas, bērnudārzi, skolas un uzņēmumi. Lai risinātu visus ar centralizētās siltumapgādes pakalpojumu saistītos jautājumus, uzņēmums klientus aicina sazināties ar "Gren Jelgava" Klientu apkalpošanas centru pa tālruni 63007055 vai elektroniski e-pastā: klienti.jelgava@gren.com.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

SIA "Gren Jelgava"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies