No aktiera nāk joki...

27.09.2006.
Oktobra sākums nav izvēlēts nejauši – 11. oktobrī svinam Ādolfa Alunāna dzimšanas dienu.

Festivāla organizēšanas sākotnējā ideja ir uzturēt dzīvu Ā. Alunāna kā latviešu teātra tēva garu. Jelgava ir Alunāna pilsēta un pirmajā festivālā, uz kuru ieradās desmit teātri, tika izspēlēti tikai viņa darbi. Taču, gadiem ejot, festivālā tiek nostiprināta ideja spēlēt tikai latviešu oriģināldramaturģiju. Katru gadu uz festivālu tiek aicināta arī kāda trupa no ārzemēm – iepriekšējos gados tās bijušas gan no Urāliem, gan Lietuvas, bet šogad viesi ierodas no Maskavas. Viņi spēlē savas valsts nacionālo dramaturģiju.
Jāatzīst, ka šā gada festivāla repertuārs ir interesants un savdabīgs – ikvienam jelgavniekam ieteiktu noskatīties pēc iespējas vairāk izrādes, lai varētu salīdzināt teātru sniegumu. Uz festivālu tiek aicināti amatierteātri ar ilggadēju pieredzi un gandrīz simtprocentīgi to režisori ir profesionāļi.

Izrādes skatās arī ekspertu grupa, kurā darbojas Latvijā plaši pazīstami dramaturgi, teātru zintnieki un kritiķi. Pēc katras izrādes kolektīvam tiek dota iespēja radušai sarunai ar ekspertiem, kas parasti nenotiek citos līdzīgos festivālos, taču kolektīvi to jau novērtējuši ļoti atzinīgi, jo tā ir iespēja paskatīties uz sevi no malas un gūt jaunas atziņas turpmākai attīstībai.
Festivāla laikā tā dalībnieki nevien spēlēs teātri, bet arī baudīs pilsētas dzīvi un godinās Ā. Alunānu. Sestdienas vakarā paredzēts piemiņas pasākums pie Ā. Alunāna pieminekļa, kam sekos tējas un pankūku vakars, bet pēc festivāla, kad tiks pasniegti Pateicības raksti un dāvanas, dalībniekiem tiks rīkots kopīgs noslēguma mielasts.
Pasākumu organizē pašvaldības aģentūra «Kultūra».

Ieejas maksa uz izrādēm – pieaugušajiem 1,- Ls, studentiem, pensionāriem un skolēniem – 0,50 Ls. Festivāla programma apskatāma pielikumā.

Informāciju sagatavoja
Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra direktors
Arvīds Matisons

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies