Noslēdzas mācību gads, un skolēni dodas vasaras brīvlaikā

31.05.2022. Izglītības pārvalde

Šodien, 31. maijā, lielākajai daļai skolēnu noslēdzas 2021./2022. mācību gads, un no 1. jūnija līdz 31. augustam skolēni dodas vasaras brīvlaikā. Izņēmums ir devītklasnieki un divpadsmitie, kā arī daļa 11. klašu skolēnu, kuriem vēl turpinās eksāmenu sesija un tie skolēni, kuri turpmāko divu nedēļu laikā vēlas uzlabot savu vidējo gada vērtējumu.

Mācību gads pilnībā noslēdzas 1.–8. klases skolēniem, kuri šodien saņem liecības. 9. klašu skolēniem rīt un parīt, 1. un 2. jūnijā, notiks eksāmens svešvalodā, 7. jūnijā – vēsturē, bet nākamnedēļ vidusskolēniem notiks eksāmeni ģeogrāfijā, ekonomikā, kā arī sāksies eksāmenu sesija papildtermiņā. Papildtermiņā eksāmenu kārtos tie jaunieši, kuri slimības vai kādu citu iemeslu dēļ nevarēja ierasties uz obligāto eksāmenu noteiktajā dienā. Tāpat 11. klašu skolēni pēc jaunā mācību satura šonedēļ kārto latviešu valodas eksāmenu optimālajā līmenī.

 

Jelgavas Izglītības pārvaldē norāda, ka mācības vēl divas nedēļas turpināsies tiem skolēniem , kuri vēlas uzlabot mācību sasniegumus.

 

Bet 14. jūnijā pilsētas skolās 9. klašu beidzējiem sāks izsniegt apliecības par pamatizglītības iegūšanu. Savukārt centralizēto eksāmenu sertifikāti 12. klašu beidzējiem tiks izsniegti no 29. jūnija. Skolēni, kuri kārtos vispārējās vidējās izglītības centralizētos eksāmenus papildtermiņā, sertifikātus saņems 5. jūlijā.

 

Jāpiebilst, ka šajā mācību gadā Jelgavas pilsētas skolās mācās 7299 skolēni.

 

Lai visiem saulains, aktīvs un drošs vasaras brīvlaiks!

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies