Noslēgusies akcija „Darba devējs, pie kura vēlos atgriezties”

23.10.2006.
Noslēgusies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotā akcija „Darba devējs, pie kura vēlos atgriezties”. Tajā piedalījās pusaudži, kuri bija iesaistījušies NVA organizētajā vasaras nodarbinātības pasākumā, vasaras brīvlaikā strādājot kādā uzņēmumā vai iestādē Latvijā. Akcijas ietvaros skolēnu uzdevums bija sagatavot sienasavīzi vai citu vizuāli pievilcīgu informējošu darbu, kurā vajadzēja atspoguļot veicamos pienākumus, darba procesu, tostarp savus piedzīvojumus, līdz ar to uzslavējot arī savu darba devēju.

Visās NVA filiālēs kopumā ir saņemts 91 izdomas bagāts darbs, kuru veidošanā iesaistījās 146 skolēni no visas Latvijas. Pateicības pasākumā Rīgā, 2.novembrī 54 skolēni kā īpašu atzinību saņems mp3 atskaņotājus, pārējie tiks sveikti ar veicināšanas balvām, bet reģiona labākais darba devējs saņems simbolisko uzņēmuma balvu „Zelta Ādere” (skat. attēlā). Svinīgais noslēguma pasākums notiks Pasaules Tirdzniecības centrā „Rīga”, Elizabetes ielā 2 un sāksies pulksten 12.00. Pasākumu atklās labklājības ministre Dagnija Staķe.

Uzņēmuma balvas „Zelta ādere” autors ir mākslinieks Egīls Mednis un tā ir izveidota kā krāns jeb ādere, pa kuru „tek” zelts. Balvas idejas pamatā ir doma uzsvērt darba devēja lomu sociāli atbildīgas un draudzīgas vides izveidošanā darbiniekiem, tai skaitā pusaudžiem, kas nodarbināti uzņēmumā.

Kurzemes reģionā par skolēnu vislabāk novērtēto darba devēju atzīta Alīna Trinkūne no Ventspils rajona, Jūrkalnes pagasta uzņēmuma SIA „Labraga avots”. Latgales reģionā atzinību saņems Guntis Piteronoks no Rēzeknes uzņēmuma SIA „Kantinieku bekons”, bet Staņislavs Gžibovskis no Gulbenes rajona zemnieku saimniecības „Lācīši” tiks sveikts kā Vidzemes reģiona skolēnu atzītākais darba devējs. Balvu „Zelta ādere” uz Aizkraukles rajonu aizvedīs Zemgales reģiona darba devējs Gunārs Cankalis, uzņēmuma SIA „Kūdras enerģija” vadītājs. No Rīgas reģiona apbalvojumu saņems Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta Bērnu un jauniešu centra IK „Auseklis” direktors Vladimirs Šibajevs.

Jelgavā par labākajiem atzīti Mārtiņa Zemgalnieka darbs -viņš strādāja SIA „Laflora”, un Ludmilas Makovejenko veikums - viņa strādāja „Jelgavas Lielā aptieka”.

Izvērtējot katra reģiona skolēnu iesniegtos darbus, papildu tika ņemts vērā gan tas, cik ilgi darba devējs jau piedalās pusaudžu nodarbinātības pasākumā, gan piedāvātie bonusi (papildu finansējums pusaudžu darba samaksai virs minimālās mēneša darba algas, pusdienas, transports u.c.), cik pusaudžu uzņēmums vai iestāde nodarbina, kā arī pozitīvas atsauksmes par darba devēju.

Visaktīvākie dalībnieki akcijā „Darba devējs, pie kura vēlos atgriezties” bija Rīgas, Jelgavas un Madonas skolēni. Labākie jauniešu darbi būs aplūkojami NVA pateicības pasākuma laikā Pasaules Tirdzniecības centra foajē.

Pusaudžu nodarbinātības pasākums tika uzsākts 2004. gada vasarā, iesaistot nedaudz vairāk kā 3200 skolēnu un aptuveni 400 darba devēju. Šovasar NVA organizētājā nodarbinātības pasākumā bija iespēja strādāt gandrīz 12 tūkstošiem pusaudžu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, un pusaudžus nodarbināja 1117 darba devēji visā Latvijā.
Kopumā iespēju vasaras brīvlaikā strādāt ir izmantojuši vairāk kā 25 tūkstoši pusaudžu un viņus nodarbinājuši 2300 darba devēji.

Šovasar pirmo reizi šajā pasākumā bija iespēja iesaistīt gandrīz 300 pusaudžus ar speciālām vajadzībām, un visatsaucīgākie darba devēji šo pusaudžu nodarbināšanā bija Rēzeknes, Jēkabpils, Kuldīgas, Gulbenes, Krāslavas un Madonas rajonos.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
T.7021812, 26110065
Marta Romanova, akcijas koordinatore
T.26475178

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies