Notiks vebinārs par energokopienām un kooperatīviem

01.02.2022.

22. februāri pulksten 13  Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra (ZREA) aicina speciālistus un interesentus piedalīties vebinārā "Energokopienas un kooperatīvi". Plānots, ka Latvijā šogad stāsies spēkā likumdošana par energokopienām un kooperatīviem, kuros elektrību varēs ražot ikviens iedzīvotājs vai organizācija – pašpatēriņam un/vai arī nododot enerģiju tīklā.

 

ZREA direktore Inga Kreicmane informē, ka vebinārā paredzētas vairākas prezentācijas. Ekonomikas ministrijas Ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamenta vecākais eksperts Einārs Cilinskis informēs par energokopienu un kooperatīvu juridisko regulējumu Latvijā. Savu pieredzi kā apvienot 1000 biedrus, saražot 14,6 GWh zaļu elektroenerģiju gadā un veidot  pelnošu energokooperatīvu, stāstīs energokooperatīvu pārstāvji no Spānijas un Portugāles. Savukārt par pirmo energokopienu Latvijā, Mārupē, pastāstīs viens no tās dibinātājiem, CO2MUNNITY projekta vadītājs Ilgvars Francis.

 

Vebināra darba kārtība, kur atrodama saite uz reģistrāciju pieejama ŠEIT. Pieejas saite uz virtuālo telpu tiks nosūtīta katram reģistrētajam interesentam personīgi.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies