NVA piedāvā jaunu pakalpojumu – EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē

13.02.2020.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvā jaunu pakalpojumu – Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē. Pakalpojums jebkuram interesentam ir pieejams katru piektdienu no pulksten 13 līdz 15.

Tiešsaistes konsultāciju iespējams saņemt Eiropas darba mobilitātes portāla www.eures.europa.eu tērzēšanas rīkā "CHAT with EURES LV".

 

"Mūsu konsultācijas tiešsaistē būs īpaši noderīgas tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijas darba tirgū, jo NVA EURES konsultantu atbalstu viņi tagad var saņemt attālināti, izmantojot vien datoru un interneta pieslēgumu," skaidro Eiropas Sociālā fonda projekta "EURES tīkla darbība Latvijā" vadītāja Līga Baufale, norādot, ka NVA EURES konsultanti tiešsaistē atbildēs uz jautājumiem par darba iespējām, dzīves apstākļiem un darba tirgus situāciju Latvijā, par NVA pakalpojumiem un atbalstu darba meklēšanā, par to, kādas administratīvās procedūras jāveic un kādi dokumenti ir nepieciešami, atgriežoties Latvijā. Tāpat interesentiem tiks sniegta informācija par bezdarbnieka pabalsta vai pensijas pārcelšanas nosacījumiem un citiem aktuālajiem jautājumiem. "Tiešsaistes konsultāciju laikā mēs sniedzam informāciju par darba un izglītības iespējām, vakancēm un dzīves apstākļiem gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas valstīs," stāsta L.Baufale.  

 

Aģentūra atgādina, ka NVA mājaslapā ir izveidota arī sadaļa "Ja vēlies atgriezties Latvijā", kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā. Tajā ir publicēta informācija par NVA un EURES atbalstu reemigrācijas jautājumos, EURES konsultantu darba laikiem, NVA pakalpojumiem tiešsaistē, aģentūrā reģistrētajām vakancēm, CV un vakanču portāla iespējām. Tāpat sadaļā ir atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, tostarp buklets "Strādāji ārvalstīs un plāno atgriezties Latvijā?", buklets angļu valodā "Living and working in Latvia", kā arī par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, skatāma video instrukcija "Kā pieteikties vakancei NVA CV un vakanču portālā", atrodamas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem EURES konsultantiem, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija: Nodarbinātības valsts aģentūra

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies