Pasta salā iestādīts Laimes koku parks

18.09.2021.

Šodien, 18. septembrī, Jelgavā notika Pasaules talkas centrālais notikums Latvijā -  Pasta salā, iestādot divpadsmit kokus, izveidots pamats Laimes koku parkam. Jauno audzi stādīja Jelgavas pilsētas vadība, Tokijas Olimpisko spēļu čempions Edgars Krūmiņš un Tokijas Paraolimpisko spēļu dalībnieks Edgars Bergs, kā arī skolēni, studenti, Pasaules talkas organizatori Latvijā, kā arī citu jomu pārstāvji. Pasaules talka notiek, apvienojoties cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Pamatu Laimes koku parkam, iedēstot sarkano ozolu, ielika Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Tokijas Olimpisko spēļu čempions 3x3 basketbolā Edgars Krūmiņš. Valsts prezidenta Egila Levita dāvāto ozolu stādīja Latvijas valsts eksprezidents, Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja Agnija Jansone. Laimes koku Jelgavā iestādīja arī Pasaules talkas organizatore Latvijā, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme un Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

 

Parkā tagad kuplos Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieces Ritas Vectirānes, Tokijas Paraolimpisko spēļu 5. vietas ieguvēja lodes grūšanas disciplīnā Edgara Berga un viņa treneres Maijas Ukstiņas kopīgi stādītais koks.

 

Parkā iestādīti pieci sarkanie ozoli, kurus Jelgava ieguva Lielās talkas organizētajā konkursā, pieci miltu pīlādži, melnalksnis un ozols. Pasta salā iepriekš talku laikā jau iestādīti ap divdesmit dažādu škirņu koki.

 

Akcijas "Laimes koki" mērķi ir stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu, kā arī veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā. Jelgava mērķtiecīgi strādā, lai pilsēta kļūtu arvien zaļāka. Enerģijas patēriņš no 2005. līdz 2018. gadam pilsētā audzis par deviņiem procentiem, bet veikto energoefektivitātes pasākumu rezultātā CO2 izmešu apjoms samazinājies par 28 procentiem.

 

Parku papildina Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta pārstāvju Krišjāņa Štelmahera un Līvas Laiviņas stādīts koks. Spīdolas Valsts ģimnāzija sadarbībā ar AS "Latvijas valsts meži" kopš 2019. gada septembra īsteno mācību programmu "Skolas mežs", iekļaujot to vispārizglītojošajā mācību procesā ar pārliecību par to, ka daba ir vislabāk aprīkotā klase.

 

Ar kokiem cieši saistīta ir Latvijas Lauksaimniecības universtātes Mežu fakultāte, tāpēc likumsakarīgi, ka savs koks te turpmāk augs fakultātes dekānam Linardam Sisenim un studentu korporācijas "Šalkone" pārstāvei.

 

Savu koku parkam dāvināja Jelgavas poliklīnika un  Jelgavas pilsētas slimnīca. To kopīgi iestādīja veselības aprūpes iestāžu vadītāji Kintija Barloti un Kārlis Smilga. Apliecinot, ka uzņēmumam ir svarīgs zaļais kurss, koku dāvināja un iestādīja Ziemeļeiropas zaļās enerģijas uzņēmuma "Gren" uzņēmuma biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags un "Gren Jelgava" valdes priekšsēdētājs, klientu apkalpošanas vadītājs Gundars Pētersons. Parku papildinās arī uzņēmuma "Zemgales EKO" dāvātais melnalksnis, ko stādīja tā vadītājs Aleksejs Jankovskis.

 

Šogad Latvijas Zemessardze svinēja savas pastāvēšanas 30. gadadienu un augustā tā tika atzīmēta tieši Jelgavā. Tādēļ koku stādīja Latvijas Zemessardzes 52. kaujas atbalsta batajona komandieris pulkvežleitnants Arvis Zīle un Zemessardzes jaunā maiņa -  Jelgavas pilsētas jaunsargu vienības jaunsargs Everts Martinsons.

 

Vēl Laimes parka veidošanā piedalījās Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, pašvaldības izpilddirektore  Irēna Škutāne, Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, domes priekšsēdētāja padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos Pēteris Salkazanovs un pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" vadītājs Māris Mielavs.

 

Jelgavai svarīgi ir saglabāt te esošās dabas vērtības, kas ir būtisks iedzīvotāju labklājības un dzīves kvalitātes nodrošināšanas resurss.  19 procentus no pilsētas teritorijas aizņem meži, 11 procentus – pļavas, pilsētā ir 11 parki un skvēri un Jelgava var lepoties ar 41 dižkoku. Pilsētā ir divas salas – Pasta sala un Pils sala, kurā mīt vairāk nekā 80 savvaļas zirgu. Jelgavai cauri tek piecas upes, un pašā pilsētas centrā ir divas pludmales. Attīstot pilsētas infrastruktūru, ir izveidoti veloceliņi 36 kilometru kopgarumā, 17 bērnu rotaļu laukumi, pilsētvidē pieejami septiņi āra trenažieru laukumi.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies