Pašvaldības policija palīdz aizturēt, iespējams, pieredzējušu automašīnu zagli

18.02.2021.

1. februārī Jelgavā no kādas privātmājas pagalma tika nozagta automašīna "Toyota Corolla". Transportlīdzekļa meklēšanā iesaistījās gan Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas, gan Valsts policijas darbinieki. 8. februārī nozagtā automašīna atrasta, bet 11. februārī Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja vīrieti, kurš, iespējams, veicis noziedzīgo nodarījumu. Vīrietis tiesāts jau deviņas reizes, un viņa mugursomā atrasta pults no elektroniski veramajiem vārtiem, vairāku automašīnu atslēgas, navigācija, videoreģistrators, mobilie tālruņi, maki ar svešu personu dokumentiem un dažādi sadzīves priekšmeti. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa informē, ka 1. februārī no dzīvojamās mājas pagalma tika nozagta 2014. gada izlaiduma automašīna "Toyota Corolla", kas 8. februārī atrasta kādā stāvlaukumā Jelgavā. Policija to atdevusi likumīgajam īpašniekam.

 

Kriminālprocesa ietvaros tika veikta izmeklēšana, un Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki 11. februāra naktī patrulējot pamanīja vīrieti, kurš nesa somu un metāla kasti. Uz aizdomu pamata par izdarītu zādzību policisti vīrieti aizturēja. Vīrieša mugursomā konstatēta pults no elektroniski veramajiem vārtiem, vairāku automašīnu atslēgas, navigācija, videoreģistrators, mobilie tālruņi, maki ar svešu personu dokumentiem un dažādi sadzīves priekšmeti. "Bija pamats domāt, ka šīs mantas iegūtas noziedzīgā ceļā, un uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija. Vīrietis aizturēts un nogādāts Valsts policijas Operatīvās vadības nodaļā tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai. Kriminālprocesa ietvaros 1988. gadā dzimušajam vīrietim, kurš agrāk bijis tiesāts deviņas reizes, piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Šobrīd notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu minētās personas saistību ar vairākām zādzībām no dažādiem transportlīdzekļiem Jelgavā," skaidro D.Kalniņa.

 

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, kā arī par transportlīdzekļa zādzību. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies